Pregleda: 2110

Fudbal: Manojlović i Provči za nova tri boda Bačke 1901

29.08.2020. u 21:41h
Bačka 1901 ja upisala pobedu na domaćem terenu. Tim Sava Pavićevića slavio je protiv Hajduka iz Kule sa 2:1 golovima Manojlovića i Provčija.

Fudbaleri Bačke 1901 pobedili su Hajduk iz Kule sa 2:1 u okviru četvrtog kola Srpske lige, grupa Vojvodina. Subotičani su prvo poluvreme rešili u svoju korist. Nastavak je doneo izjednačenje, ali i drugi gol crveno – belih za nova tri boda.

Od početka se igralo otvoreno na obe strane. Imali su svoje šanse i gosti i domači, a najbolju je u vođstvo pretvorio Manojlović u 28. minutu. Izveo je slobodan udarac iskosa s desne strane i to sa nekih 25 metara i matirao Drinčića za 1:0.

Fudbal: Manojlović i Provči za nova tri boda Bačke 1901Fudbal: Manojlović i Provči za nova tri boda Bačke 1901Bačka je i u nastavku prikazala odličnu igru, ali se gosti uspeli da Izjednače. Posle indirektnog udarca Furtula je sa praktično iste pozicije kao i Manojlović, iz slobodnog udarca, prelepim golom poravnao rezultat na 1:1. Nije dugo trebalo crveno – belima da vrate prednost. Sljivančanin je propustio loptu, a mlađani Provči se našao na pravom mestu - oči u oči sa golmanom Drinčićem i svom timu doneo radost - 2:1.

Suočeni sa porazom, gosti su zaigrali ofanzivnije ne bi li stigli do novog izjednačenja i bar boda, ali je odbrana Bačke, iako je 5 minuta pre kraja ostala sa igračem manje, posle isključenja Manojlovića zbog dva žuta kartona, odolela totalnoj ofanzivi Hajduka i bodovi su zasluženo ostali u Subotici.

Viđen je dinamičan fudbal, bilo je mnogo propuštenih šansi, najviše sa strane domaće ekipe, koja je propustila još ranije da reši pitanje publika i izbegne strepnju do poslednjeg sudijskog zvižduka. Prava je šteta što publika zbog poznatih epidemioloških mera u srpskom fudbalu nije mogla da posmatra ovaj duel, jer sigurno bi uživala u borbenosti dve ekipe i odličnom srpskoligaškom fudbalu.

Bačka 1901 – Hajduk 1912  2:1 (1:0)
Manojlović 28’, Provči 55’- Furtula 52’

Bačka: Pilipović, Bošković, Đurović, Bjedov, Mezei, Lazić, Radmanović, Vujošević, Provči (Simić), Manojlović (Šćepanović) , Šljivančanin (Bursać).

Hajduk:  Drinčić, Arežina, S.Vuković, Lončar, Matijević, Furtula, Laćarak, Slijepčević (Marić), Žiža,  (Z.Vuković) Manojlović, Kostić.

U narednom kolu Bačka 1901 gostuje u Starim Banovcima gde će snage odmeriti sa Dunavom.

Fudbal: Bačka 1901 - Hajduk 1912 Kula Fudbal: Bačka 1901 - Hajduk 1912 Kula Fudbal: Bačka 1901 - Hajduk 1912 Kula Fudbal: Bačka 1901 - Hajduk 1912 Kula Fudbal: Bačka 1901 - Hajduk 1912 Kula Fudbal: Bačka 1901 - Hajduk 1912 Kula Fudbal: Bačka 1901 - Hajduk 1912 Kula Fudbal: Bačka 1901 - Hajduk 1912 Kula