Komentara: 5
Pregleda: 3714

Fudbal: Lokomotiva pobednik Kupa Gradskog fudbalskog saveza

08.10.2020. u 11:56h
Fudbalski klub „Lokomotiva“ pobednik je Kupa Gradskog fudbalskog saveza. „Lokosi“ su bili bolji posle izvođenja jedanaeseteraca i na kraju podigli pobednički pehar, koji im je uručila Nataša Aleksić, član Gradskog veća zadužen za sport.

Fudbaleri Lokomotive u finalnom meču Kupa na teritoriji Fudbalskog saveza Subotice bili su bolji nakon izvođenja penal od Udarnika iz Višnjevca i zasluženo podigli pehar pobednika. Regularni deo meča završen je nerešeno - 1:1, a u izvođenju penala uspešniji su bili domaćini i slavili sa 5:3,za treću titulu pobednika Kupa.

Prvi deo utakmice protekao je u dobro ritmu gde su gosti stigli do vođstva golom iskusnog Igora Kozoša u završnici. U nastavku utakmice Lokomotiva je izjednačila odmah na startu preko Lukića i unela neizvesnost oko pobednika.

Vreme je odmicalo, promene rezultata nije bilo. Nekolika minuta pred kraj regularnih 90 minuta igrači Udarnika imali su dve kolosalne prilike, ali sreća je bila na strani Lokomotive. Nakon što u regularnom delu nije bila pobednika, odmah se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Fudbaleri Udarnika su pogodili prečku i poslali loptu preko gola, dok su „Lokosi“ bili precizni i na kraju slavili.

Po okončanju utakmice usledila je prigodna ceremonija dodele pehara i priznanja. Ilija Đukanović, član Gradskog veća zadužen za oblast socijalne zaštite i zdravstvo i dugogodišnji fudbalski sudija, a danas delegat, nakon finala uručio je priznanja sudijama finalnog meča,

Fudbal: Lokomotiva pobednik Kupa Gradskog fudbalskog savezaMedalje finalistima uručio Tadija Stantić, sekretar GFS-a, dok je Nataša Aleksić, predala pehar kapitenu pobedničke ekipe.

Lokomotiva – Udarnik 1:1 (0:1) – 5:3
Lukić 48’ -  Kozoš 43’
(Stipančević, Gulišija, A. Nosković, V. Nosković – Sovilj, Ždrnja)

Lokomotiva: Popović, Vuković, Kujundžić, Golišija, Marunić (Lakanović), Stipančević, Građin (V. Nosković), Lukić, Čuso, A. Nosković, Đukanović (Takač).

Udarnik: Bursać, Pešut, Tokodi, Stanić, Paunović, Stanišić, Ždrnja (Žarković), Petričević, Ćuk, Kozoš (Golubović), Sovilj.

Fudbal: Finale Kupa Gradskog fudbalskog saveza, Lokomotiva - Udarnik (Višnjevac) Fudbal: Finale Kupa Gradskog fudbalskog saveza, Lokomotiva - Udarnik (Višnjevac) Fudbal: Finale Kupa Gradskog fudbalskog saveza, Lokomotiva - Udarnik (Višnjevac) Fudbal: Finale Kupa Gradskog fudbalskog saveza, Lokomotiva - Udarnik (Višnjevac) Fudbal: Finale Kupa Gradskog fudbalskog saveza, Lokomotiva - Udarnik (Višnjevac) Fudbal: Finale Kupa Gradskog fudbalskog saveza, Lokomotiva - Udarnik (Višnjevac) Fudbal: Finale Kupa Gradskog fudbalskog saveza, Lokomotiva - Udarnik (Višnjevac) Fudbal: Finale Kupa Gradskog fudbalskog saveza, Lokomotiva - Udarnik (Višnjevac)