Pregleda: 1968

Fudbal: Bačka 1901 slavila u Šidu protiv Radničkog (0:1)

18.05.2018. u 10:31h
Bačka 1901 upisala je pobedu od 1:0 protiv Radničkog u Šidu u 27. kolu Srpske lige, grupa Vojvodina. Subotičani su gol postigli u prvom poluvremenu , što se ispostavilo i jedini na utakmici. Minimalac mnogo vredan za tim kraj Somborske kapije koji još nije osigurao opstanak.

Imali su i jedni i drugi svoje šanse. Domaćini su bili neprecizni, dok su Subotičani uspeli u 31. Minutu da dođu do vođstva. Tumbas je nakon centaršuta Simića zatresao mrežu Mitrovića. Drugo poluvreme nije donelo nikakve promene. Rutinski su oba tima privela meč kraju i bodovi su pripali Bačkoj.

Radnički (Š) – Bačka 1901 0:1 (0:1)
Tumbas 31'

Radnički: Mitrović (Vasiljević), Jovanović, Nonković, Katanić, Bibić (Rnjak), Bošnjaković, Drča, Stojšić, Broćeta (Uglješić), Dumitović, Đurković.

Bačka 1901: Studen, Glišović, Višnjić, Kiš, Bjelobrk, Bursać, Simić, Medić, Nađ (Antunić), Tumbas (Jakovljević), Manojlović, Krmar (Orčić).

U narednom kolu Bačka 1901 na svom terenu dočekuje ekipu Dunava iz Banovaca. Meč je na programu u subotu od 16 i 30 časova.