Pregleda: 1382

Fudbal: Bačka 1901 polusezonu završila porazom u Bačkoj Palanci

29.11.2020. u 14:13h
Bačka 1901 poražena je u poslednjem kolu jesenjeg dela šampionata. Subotičani su u Bačkoj Palanci izgubil od OFK "Stari grad" rezultatom.
Fudbal:  Bačka 1901 polusezonu završila porazom u Bačkoj Palanci

Fudbaleri Bačke 1901 pretrpeli su poraz od 3:0 u Bačkoj Palanci od Starog Grada u okviru 19. kola Srspke lige, grupa Vojvodina. Domaćin je bio bolji i posle minimalnog vođstva u prvom poluvremenu, u nastavku sa dva brza pogotka rešio pitanje pobednika.

Odolevali su Subotičani do 36. minuta, ali je tada Tanasić iskoristio dobru priliku i doveo domaćina u vođstvo. Pokušavali su crveno – beli da izjednače, ali bezuspešno. U nastavku su Bačkopalančani brzo postigli dva pogotka. Vlajić je bio precizan oba puta i rešio pitanje pobednika u završnici jesenjeg dela prvenstva.

OFK Stari grad – Bačka 1901 3:0 (1:0)
Tanasić 36’, Vlajić 62’,69’

Stari Grad: Buzadžija, Tekić, Jević, M. Gluvić, Tanasić, Stojanović (Budisavljević), Vlajić (Banjac), Todorović, Radić (Vujić), B. Gluvić (Novevski), Krstić (Krajnović).

Bačka: Pilipović, Đurović, Bjedov, Simić, Šljivančanin, Vujošević, Matijević, Manojlović, Provči (Pavlović), Hrastovčak (Šafranj), Lazić.

Bačka je prvi deo prvenstva,  u konkurenciji 20 klubova okončala na 16. mestu sa 22 osvojena boda. Drugi deo šampionata počinje u martu mesecu 2021. godine.