Komentara: 17
Pregleda: 4663

FK "Spartak ZV" zaustavljen u četvrtfinalu Kupa

21.11.2012. u 16:33h
Fudbaleri Spartaka nisu imali sreće da nastave ka polufinalu pošto ih je pobedila novosadska Vojvodina posle fudbalske lutrije zvane penali. Posle 90 minuta rezultat je bio 1:1 i direktno se pristupilo izvođenju penala u kojima je novosadska ekipa bila srećnija i pobedila 3:5.

Prohladan radni dan, ali sasvim solidna posećenost na Gradskom stadionu. Vojvodina je bila bolji rival prvih 15 minuta ali posle toga Spartak domaćinski preuzima inicijativu koja je i krunisana u '29 minutu efektnim golom Puškarića i vođstvom od 1:0. Ovaj rezultat se nije menjao do '89 minuta kada je Vojvodina, bacivši sve karte u napad, napadala u naletima i konačno stigla do izjednačenja u poslednjim minutima meča. Gol je postigao Abubakar Oumaru.

Usledili su penali,  pri rezultatu 3:4, Puškarić je promašio za nastavak serije, a Abubakar svojim preciznim penalom i dva presudna gola odveo Vojvodinu u polufinale.

Broj gledalaca je bio prilično velik s obzirom da je radni dan i da je vreme bilo popriilično promenjivo oblačno i hladnjikavo. Došli su Subotičani da podrže Spartak, ali i uz veliku podršku preko 1.000 posetilaca, pre svih Marinaca, pobeda je bila tako blizu a tako daleko.

Penali: 0:1 Jokić, 1:1 Torbica, 1:2 Bojović, 2:2 Kovačević, 2:3 Meleg, 3:3 Bratić, 3:4 Stevanović, 3:4 Puškarić prečka, 3:5 Abubakar

U polufinale pored Vojvodine plasirali su se Javor, jagodina i OFK Beograd koji je u poslednjem meču pobedio Crvenu zvezdu sa 1:3.