Pregleda: 5557

FK "Spartak Zv" nerešeno u prvoj utakmici prolećnog dela sezone

27.02.2013. u 17:14h
Iako je teren bio dosta natopljen vodom, utakmica 16. kola u Subotici u kojoj je Spartak dočekao ekipu užičke Slobode odigrala se po planu po dosta hladnom, oblačnom i vetrovitom vremenu, uz mali broj gledalaca i veliki broj golova. Meč je završen rezultatom 2:2.

Fudbaleri Spartaka dočekali su "komšiju" na tabeli i na premijeri prolećnog dela sezone odigrali nerešeno (2:2) protiv Slobode iz Užica, u meču koji je imao dva različita poluvremena, prvo u kojem je Spartak otvorio seriju golova i drugo u kojem je isti tim zatvorio.

Sam teren je bio u dosta lošem stanju, a fudbaleri su se pred meč zagrevali na pomoćnom terenu, da se ne bi dodatno oštetio centralni. Slična situacija je bila i na drugim terenima diljem Srbije.

U prvom delu meča Spartak je igrao ofanzivnije, povezanije i konkretnije, što je pred sam kraj poluvremena i nagrađeno vođstvom od 1:0 pošto je Torbica sa nekih 25 metara iskosa sa leve strane "nategnuo"  i smestio loptu u donji levi ugao protivničkog golmana. Fudbaleri Spartaka su imali igru i rezultat - mogli su zadovoljni da idu na predah.

Drugo poluvreme je donelo više neizvesnosti, pre svega bolju igru gostiju koji su posle desetak minuta u nastavku izjednačili posle propusta Spartakove obrane. Gosti su činilo se bili zadovoljni nerešenim rezultataom pa su često tražili prekide za ukazivanje pomoći, a to im se u neku ruku isplatilo jer su čestim seckanjem igre onemogućili tečniju igru i kontinuitet napada domaćih.

Već sredinom drugog poluvremena, u '69 minutu teren je na napustio Đorđe Despotović, njega je zamenio Aleksandar Nosković. Despotović se trudio na terenu, ali nije uspeo da se upiše u strelce i nekako "omekša" Marince koji su ga i ovaj put ispratili zvižducima i pogrdnim rečima (pesmama) zbog "ranijih grehova".

Posle jedne nesmotrenosti domaće odbrane, ali i potencijalno sporne situacije, golman Aleksić je na jednu polukontru reagovao startom na igrača protivničke ekipe u šesnestercu za šta je dobio direktan crveni karton, a gosti penal iz ničega.

Posle kraćeg prekida i nove "krađe" vremena, novi golman Spartaka koji je stao među stative nije uspeo da zaustavi šut Ranđelovića i tako je Sloboda povela sa 1:2, samo 3 minuta pre isteka regularnih 90 minuta. Ovaj god i moglo bi se reći nepravda trgnulo je igrače Spartaka koji su minut kasnije golom Novakovića izjednačili na 2:2, ali čak ni 4 minuta produžetka nisu bila dovoljna da se ipak napravi preokret i da Spartak ipak zabeleži planiranu pobedu.

Gosti su imali podršku petnestak navijača

Ostali rezultati 16. kola JSL:

Radnički Kragujevac - Rad 1:1 (1:0) (12' Otašević / 89' Đurđević)
Spartak - Sloboda 2:2 (1:0) (44' Torbica, 88' Novaković/ 56' Ranđelović, 87' (pen))
Donji Srem - OFK Beograd 0:0 (0:0)
Smederevo - Vojvodina 1:2 (0:1) (64' Ristić / 44' Vulićević, 82' Oumaru)
Radnički Niš - Novi Pazar 0:0 (0:0)
Hajduk - Jagodina 3:0 (2:0) (10', 24' i 89' Veselinović)