Komentara: 13
Pregleda: 5109

FK "Spartak" poražen sa 1:0 u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije

26.03.2014. u 23:14h
Fudbaleri Vojvodine savladali su na svom terenu Spartak 1:0 u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije i sa minimalnom zalihom dolaze u Suboticu na revanš. Jedini pogodak na meču postigao je Mijat Gaćinović u 59. minutu.

“Lale” su bile dominantan i bolji rival tokom svih 90 minuta na “Karađorđu” dok su gosti tek povremeno pokušavali da ugroze golmana Žakulu. Prvih 45 minuta protekli su u uglavnom u pokušajima igrača novosadskog kluba da zatresu mrežu “golubova”, ali nisu nikoko uspevali, iako su imali nekoliko šansi.

Pokušavali su Gaćinović, Veselinović i ostali, imali nekoliko solidnih poluprilika, ali je Branimir Aleksić ostao nesavladan. Gde su stali u prvom nastavili su i u drugom poluvremeni igrači Vojvodine, a nagrada za inicijativu stigla je u 59. minutu.

Alivodić je poslao po zemlji jednu loptu sa desne strane, koja je prošla kroz šesnaesterac, a na drugoj strani ju je dočekao Gaćinović i poslao u mrežu.

Nisu se domaćini zadovoljili ovim rezultatom, a strelac jedinog gola je imao svoje veče definitivno propustivši još jednu priliku da duplira prednost svoje ekipe. Ipak to se nije dogodilo i susret je završen rezultatom 1:0, što obećava veliku borbu u revanšu u Subotici.

Trener Spartaka Dragan Kanatlarovski rekao je da je Vojvodina zasluženo pobedila, ali da još ništa nije završeno i da se njegova ekipa nada plasmanu u finale.

"Imamo aktivan rezultat pred revanš. Vojvodina je zasluženo pobedila. U drugom delu nismo uspeli da im pariramo, nismo ušli u igru kako treba. Probali smo to da promenimo, ali nismo uspeli da postignemo gol. Ostaje nam druga utakmica, ništa nije gotovo, ima još 90 minuta, nadamo se dobrom rezultatu", rekao je Kanatlarovski.

Subotička ekipa imala je značajnu podršku Marinaca koji su u velikom broju napunili prostor odvojen za gostujuće navijače. Korektno navijanje čitavih 90 minuta nije pomoglo Spartaku da pruži bolju partiju i eventualno sačeka Vojvodinu sa povoljnijim rezultatom.

Revanš meč igra se 9. aprila na Gradskom stadionu u Subotici.

Fudbal: Vojvodina - Spartak Fudbal: Vojvodina - Spartak Fudbal: Vojvodina - Spartak Fudbal: Vojvodina - Spartak Fudbal: Vojvodina - Spartak Fudbal: Vojvodina - Spartak Fudbal: Vojvodina - Spartak Fudbal: Vojvodina - Spartak