Komentara: 8
Pregleda: 5698

FK "Bačka 1901" pobedom na domaćem terenu napredovao u viši rang takmičenja

20.06.2013. u 12:17h
Fudbaleri Bačke 1901, pred više od 1.200 gledalaca, u revanš meču baraž duela za ulazak u Srpsku ligu Vojvodina, savladali su ekipu Indeksa sa 1:0 (1:0).

Po veoma sparnom i teškom vremenu, crveno beli su bili bolji i zasluženo odlaze u viši rang. Prvo poluvreme, Bačka je tradicionalno odigrala slabije u odnosu na drugo, mada je gol odluke pao u finišu prvog poluvremena.

Jedini pogodak na susretu viđen je u 43. minutu. Veselin Guberenić je krenuo sa centra u prodor, nanizao nekoliko igrača i silovito šutirao, lopta je zakačila Đorovića i odbila se do Đorđa Ivanovića koji je dobro reagovao i matirao Buzayiju sa nekih petnaestak metara.

Nastavak utakmice je doneo bolju igru domaćina, koji je preko kapitena Sovilja, Ivanovića, i Puhalaka mogao ubedljivije pobediti Indeks.

Višegodišnji rad je ipak nagrađen, naredno prvenstvo FK "Bačka 1901" će igrati u višem rangu, u Srpskoj ligi Vojvodina.

Vredan pomena je i podatak da fudbalski klub "Bačka 1901" u 8 prvenstvenih i jednoj baraž utakmici na domaćem terenu nije primila gol.

Iskrene čestitke svim fudbalerima, stručnom štabu, i treneru Bogiću.

FK "Bačka 1901" - FK "Indeks" (NS), revanš utakmica baraža FK "Bačka 1901" - FK "Indeks" (NS), revanš utakmica baraža FK "Bačka 1901" - FK "Indeks" (NS), revanš utakmica baraža FK "Bačka 1901" - FK "Indeks" (NS), revanš utakmica baraža FK "Bačka 1901" - FK "Indeks" (NS), revanš utakmica baraža FK "Bačka 1901" - FK "Indeks" (NS), revanš utakmica baraža FK "Bačka 1901" - FK "Indeks" (NS), revanš utakmica baraža FK "Bačka 1901" - FK "Indeks" (NS), revanš utakmica baraža