Pregleda: 2255

FK "Bačka 1901" nerešeno na debiju u Srpskoj ligi (2:2)

19.08.2013. u 11:12h
Izvor: FK "Bačka 1901"
U prvom kolu, fudbaleri Bačke, sa teškog gostovanja, vratili su se neporaženi. Oni su na gostovanju u Šidu protiv Radničkog igrali 2:2 (0:1).

Crveno beli su mogli stići i do pobede, ali je sportska sreća ipak bila na strani domaćina. Radnički je znalački iskoristio greške naših fudbalera. Na poluvreme se otišlo vođstvom Bačke od 0:1 , brzonogi Ivanović bio je strelac u 42. minutu.

I drugo poluvreme je počelo u znaku crveno-belih. Vrlo brzo, Grubor je povisio vođstvo subotičke ekipe na 0:2. Bio je to 50. minut. Nakon toga, Bačka je propustila nekoliko povoljnih prilika, pa je domaćin nakon greške odbrambenih igrača prvo smanjio na 1:2, da bi potom i stigao do zasluženog izjednačenja.

Ipak, sa jedne strane, Bačka ima za čim da žali, jer je, po igri, zaslužila mnogo više od jednog boda. Dok, sa druge strane, znajući da Radnički igra odlično, i da je jedna od boljih ekipa u ligi, crveno beli su se pokazali kao ravnopravni, za nijansu čak i bolji tim, te u narednim utakmicama mogu očekivati uspešnu seriju dobrih rezultata.