Pregleda: 1434

Džudo: Mateja Borojević osvojio bronzu na Evrokupu, a mlađi "Spartanci" 10 medalja u Zrenjaninu

11.03.2024. u 12:43h
Mateja Borojević, džudista Spartaka u dresu reprezentacije Srbij,e osvojio je bronzu na Evropskom juniorskom Kupu održanom tokom vikenda u Podgorici. U kategoriji preko 100kg Borojeviću je za malo izmaklo zlato, ali je u borbi za bronzu bio bolji od domaćeg takmičara Vuka Tapiškovića i u Suboticu se vraća sa prvom juniorskom medaljom oko vrata.

Na Juniorskom Kupu održanom u Crnoj Gori učestvovalo je preko 200 takmičara iz 26 zemalja. Mateja Borojević jedan od džudista Srbije u borbi za ulazak u finale snage je odmerio sa svetskom prvakom, predstavnikom Kanade Džonom Besongom. Kanađanin je bio uspešniji, a Mateja se u borbi za bronzu sastao sa takmičarem iz Crne Gore.

Nije bilo lako pred domaćom publikom koja je bodrila svog predstavnika, ali je Borojević potvrdio da je došao po odličje. Preuzeo je kontrolu nad borbom, digao tempo, priveo borbu kraju u svoju korist i zasluženo pobedio i okitio se prvom juniorskom evropskom medaljom

Džudo: Mateja Borojević osvojio bronzu na Evrokupu, a mlađi "Spartanci" 10 medalja u ZrenjaninuDžudo: Mateja Borojević osvojio bronzu na Evrokupu, a mlađi "Spartanci" 10 medalja u Zrenjaninu

Pored Mateje uspešni su bili i njegovi mlađi klupski drugari na 41. Međunarodnom džudo turniru „8. mart“ održanom u Zrenjaninu. Spartakovci su se iz grada sa Begeja vratili sa 10 osvojenih medalja.

Na turniru se nadmetalo 547 takmičara iz 60 klubova iz Srbije,  Mađarske, Rumunije, Bugarske, Hrvatske, Slovenije, Crne Gore, Poljske, Rusije i Bosne i Hercegovine. Subotičani su osvojili 10 medalja, od toga dve zlatne, četiri srebrne i četiri bronzane. U ukupnom plasmanu Spartak je zauzeo peto mesto.

Medalje su osvojili: Zlato:  Aliz Toth do 28kg (sekcija Bajmok) i Nikola Rašović do 34kg. Srebrom su se okitili  Relja Žagar do 34kg, Jovana Bogić do 40kg, Veljko Borojević do 81kgi u seniorskoj konkurenciji Julija Kajari do 70kg, dok su bronze uzeli: Tamara Kokanović do 38kg (sekcija Bajmok), Tara Bojanić do 48kg (sekcija Bajmok), Mihajlo Bogić do 42kg i Mihajlo Stokanović do 34kg.

Ekipe su vodili treneri Nemanja Nikolic, Vladimir Tanasković i Milan Bogic.