Pregleda: 1144

Dizanje tegova: Spartak U17 srebrnog sjaja na Prvenstvu Srbije u Somboru

16.04.2018. u 10:22h
U nedelju, 15. aprila, u Somboru, održano je Pojedinačno i Ekipno prvenstvo Srbije u dizanju tegova za dečake i devojčice uzrasta U15, U17 i studenata. Subotički tim je zauzeo 2. mesto u ekipnoj konkurenciji U17.

U konkurenciji dečaka do 15 godina, KDT "Spartak" je osvojio dva prva mesta. Zlata su osvojili, u kategoriji do 69kg Filip Pastor (trzaj 50kg, izbačaj 60kg, u biatlonu 110 kg) i Aleks Dorožmai u kategoriji do 77kg (trzaj 33kg, izbačaj  42kg, u biatlonu 72 kg). U kategoriji 85kg Janoš Kaposta, van konkurencije, ostvario je rezultat - trzaj 30kg , izbačaj  38kg, u biatlonu 68 kg.

U ekipnoj konkurenciji takmičara do 17 godina Klub dizača tegova "Spartak" je nastupio sa četiri takmičara, među kojima su: Danijel Apro, Viktor Haško, Patrik Heder i Erik Šinkovič. Na osnovu ostvarenih pojedinačnih rezultata Subotičani su zauzeli 2. mesto sa osvojenih 796 bodova, odmah iza domaćina KDT "Radnički", koji je osvojio 818 bodova.

U pojedinačnoj konkurenciji dečaka do 17 godina osvojene su dve zlatne i dve srebrne medalje. Najbolji u kategoriji do 56kg bio je Patrik Heder (trzaj 58kg, izbačaj  72kg, u biatlonu  130 kg), kao i Viktor Haško u kategoriji +94kg (trzaj  93kg,   izbačaj 122kg,  u biatlonu  215 kg).  Srebrne medalje osvojili su Erik Šinković (69kg - trzaj 55kg,  izbačaj  70kg,   u biatlonu  125 kg) i Danijel Apro (62kg - trzaj 55kg,   izbačaj  72kg,   u biatlonu  127 kg).

Treneri na turniru u Somboru bili su Stipan Vert i Tibor Haško. Naredno takmičenje na kome nastupaju takmičari KDT "Spartak" je 22. Memorijalni turnir "Erih Špajzer" - 12. maja u Baču.