Pregleda: 2387

Boks: Tri zlatne medalje u Somboru

14.06.2018. u 13:27h
Na Pojedinačnom prvenstvu Vojvodine u boksu za sve uzrasne kategorije, održanom proteklog vikenda u Somboru, Spartakovi takmičari su u jakoj konkurenciji osvojili četiri medalje.

Na takmičenju je nastupilo oko 120 boksera iz preko 30 klubova iz Srbije i Bosne i Hercegovine. Subotičani su na Prvenstvu Vojvodine nastupili samo sa četiri takmičara i vratili se sa istim brojem osvojenih medalja. Spartakovi bokseri okitili su se sa tri zlatne medalje i jednom srebrnom.

U konkurenciji pionira (kategorija 35 kg) Matija Pižurica osvojio je najsjajniju medalju. Među školarcima u 62 kg Vuk Pižurica je uzeo srebro, dok su zlatne medalje osvojili Mihajlo Milić u konkurenciji juniora kategorija 80kg i Jovan Stevanović u seniorima kategorija 69 kg.

Ekipno najbolja među seniorima je bila ekipa domaćina, BK "Sombor".