Komentara: 2
Pregleda: 1238

Boks: Marko Pižurica osvojio bronzu na „Jadranskom biseru“

27.03.2023. u 13:35h
Marko Pižurica, bokser Spartaka, u dresu reprezentacije Srbije osvojio je bronzanu medalju na Međunarodnom turniru “Jadranski biser" koji je održan u Budvi po 32. put, a koji je ujedno bio i Svetski kup za mlade.

Na turniru su se borili bokseri iz 23 države. Naši bokseri osvojili su ukupno pet medalja, od toga jednu srebrnu i četiri bronzane.

Pižurica je u kategoriji do 86kg pobedio Belgijanca, ali ga je u polufinalu i borbi za zlato zaustavio Kazahstanac Deulet Tulemisov.

Medalje su još osvojili: Sanja Mitić u kategoriji 50kg – srebro, dok su se bronzom okitili Filip Džida u kategoriji 60kg, Anastasija Bošković u kategoriji 70kg i Adam Krstović u kategoriji 75kg.