• Pregleda: 11371

Akcija "Obnovimo Gradski stadion" - pozivamo na solidarnost sugrađana

Ženski fudbalski klub "Spartak" poziva sugrađane i sve kojima je Spartak u srcu da se odazovu radnoj akciji koja je zakazana za sredu, 1. avgusta 2012. u kojoj se pored samih građana i rukovodstva ŽFK "Spartak" očekuju i drugi sportski radnici a pozvani su i gradski čelnici. Ovo je aktivnost koja zahteva samo vreme i aktivan umeren rad ruku i nogu - za finansijsku podršku rukovodstvo se snalazi na samo njima znane načine.
Akcija "Obnovimo Gradski stadion" - pozivamo na solidarnost sugrađana

Bliži se početak prvenstva, kako za mušku tako i za žensku ekipu Spartaka i pored stalno prisutnih finansijskih problema koji naše klubove sprečavaju da naprave bolje rezultate kako na domaćoj tako i na evropskoj sceni, najnovija bolna tačka koja je ove godine posebno izdvojena je - GRADSKI STADION.

Staro zdanje koje je nebrigom onih koji ne doživljavaju Spartak kao instituciju nego način da privređuju, zapostavljen godinama, bez neke veće investicije, iz godine u godinu hoda po ivici loših i katastrofalnih uslova dok se stadioni po Srbiji, i u mnogo manjim i mnogo manje sportski razvijenijim mestima grade i modernizuju sportski objekti - Subotica je kako kako stvari stoje osuđena da čeka neka bolja vremena i neke bolje i odgovornije ljude koji će ovom gradu omogućiti bolje uslove za razvoj nesumnjivo najzdravije grane društva - sporta.

Subotica nema pošteno ni jednu kvalitetnu Halu sportova, ali o tome nekom drugom prilikom.

Dok se i dalje ne zna gde će muški klub Spartaka igrati svoje "veće" utakmice, na tu odluku će se morati još malo sačekati, pravo izbora nema naš ženski klub jer ne postoje alternative, štaviše prvo sledeće takmičenje počinje za desetak dana kada ŽFK "Spartak" izlazi na evropsku scenu. Sigurni smo da "naše devojke" neće osramotiti ni klub, ni naš fudbal ali nismo sigurni da država odnosno grad domaćin neće osramoti sebe sa uslovima i domaćinstvom koje mu je povereno - što za sve one koji se iole razumeju, složićete se nije mala stvar.

Uslovi na stadionu su na granici regularnosti, ali kao što smo već napomenuli neki nemaju izbora i alternative - sada mora da se deluje i učini najviše što se može i u cilju tih napora, a kao posledica nebrige drugih, pridružujemo se pozivu ŽFK "Spartak" na radnu akciju i druženje kako bi se koliko toliko doveo u red ovaj sportski objekat i kako ne bismo bili kritikovani zvanično od organizacije koja nam je ukazala čast, ali i možda još bitnije da se ne osramotimo kao domaćini.

Naš stadion nema sigurne tribine, nema stolice, nema zaštitni krov, nema reflektore ni iole moderne uslove za treninge ali za početak zadovoljićemo se i da pređemo minimalni prag ispunjenosti uslova i da Subotica bude domaćin fudbalskih utakmica kako u domaćoj ligi tako i u inostranstvu.

Pozivamo sugrađane, simpatizere kluba, navijače i sve kojima je Spartak u srcu i koji su u mogućnosti da pomognu da se naš Gradski stadion makar malo dotera kako bi ispunio neophodne uslove, i po pitanju regularnosti ali i po pitanju vizuelnog utiska, da nam se pridruže 1. avgusta (sreda) u dobrovoljnoj radnoj akciji koju organizuje Uprava ŽFK, a koju će zasigurno podržati mnogi mediji. Dođite i podržite naš muški a pre svega ženski klub koji se bori za dostojanstvo i ugled srpskog fudbala i grada domaćina.

Kada već ne postoji interesovanje onih čija je to obaveza, pokažimo da sugrađanska solidarnost nije samo teorijska floskula - pomozimo ličnim angažovanjem našem Spartaku da prebrodi ove teške dane i rastera sive oblake.

Uprava kluba smatra da bi bilo tužno da se potroši ijedan dinar za nešto što se može uraditi dobrovoljnim radom. Još je žalosnije posmatrati kako stadion iz dana u dan propada, a sramotno je ne učiniti ništa. 

Ženski fudbalski klub je aktuelni šampion Srbije - dakle u Srbiji ne može bolje. ŽFK "Spartak" je nedavno pokazao da može ne samo da se nosi nego i da pobeđuje šampione drugih država. Njihovi uslovi za rad su veoma skromni a rezultati kao što možete da vidite ne izostaju. Svoj izlazak na evropsku scenu počinju već 11. avgusta kada se održava turnir ženske Lige šampiona i pri čemu će naš klub ugostiti mnogobrojne goste, sportske radnike i novinare iz drugih država.

Okupljanje povodom najavljene radne akcije je na Gradskom stadionu u sredu, 1. avgusta od 8 časova. Uprava poziva sve zainteresovane da sa sobom ponesu samo radne rukavice i dobro raspoloženje a alat i druga sredstva za rad, kao i osveženje obezbedit će ženski fudbalski klub "Spartak".

Važno je napomenuti da su u toku radovi na sređivanju svlačionica i službenih prostorija za domaće i gostujuće igraće i delegacije, rade se i molersko farbarski radovi ali akcenat na radove u sredu biće na tribinama i prilazu stadionu.

Ovom prilikom očekuje se prisustvo gradskih čelnika, rukovodstva kluba i drugih sportskih radnika kojima je Spartak u srcu.

Za Spartak, za lepši stadion, za jedini gradski stadion koji imamo!
Subotice, odazovi se!

Čekamo vas 1. avgusta 2012 (sreda) na  Gradskom stadionu. Okupljanje u 8 časova (pa ko kada stigne)

/ Autor: Goran Todorov

povezane teme

40
general Odgovori
Omladino,svi na stadion!!!
Cannibal Odgovori
Када клуб буде апеловао на своја шкрабала да прекрече глупаве графите којима су поуништавали фасаде приватних кућа и када видим резултате тог апела - размислићу о подршци њиховом клубу. Дотле ни цвоњка за уживање штеточина у лепшем стадиону.
Leila Odgovori
Sjajna inicijativa za obnavljanje stadiona! Imate moju podrsku i dolazim u sredu ali ne tako rano!
Andrea Odgovori
istina, sjajna inicijativa, za promenu sada obnavljamo stadion, zar se subotica ne prikazuje kao grad sportova, a nema ni jedan redovan stadion? sta je sledece za obnavljanje? malo donacije za bolesenu decu, drzava nema para za njihovo lecenje, budi human, kupujmo inkubatore, drzava nema para, jer treba jeremicu, ali i onom siledziji miladinu, obnavljamo porodilista, ovo bolje da ne komentarisem
e sad molim objasnjenje za sta sve mi placamo poreze doprinose???
neka vam grad i drzava obnovi stadion, ja u ulici nemam asfalt, ko ce meni pomoci???
institucija Odgovori
Dobro ste rekli na pocetku,ne dozivljavaju Spartak kao instituciju nego nacin da privredjuju!Pa to su sadasnje vodje Spartaka.Gospodo,ulozite u novi stadion,vratite deo para od suboticke privrede,pokupovali ste dosta fabrika u okolini,a dosli ste u Suboticu kao studenti,prenoseci alkohol preko stojadinom!Posle mome spasa,kad je Spartak igrao finale kupa,nista!I nije mi jasno kako Uefa dozvoljava da se igra na ovakvom stadionu ako je nebezbedan?Ili je ZFK siromasniji,a sposobniji?Ja sam igrao na tom stadionu,uvek je imao najbolju travu u SFRJ.Ako se ne odrzava,neko je kriv?JP stadion,i sadasnji vlasnici...
Џомба Odgovori
ја па ја, ко ће мени, зашто мени нису... бла бла бла... а ко ће њима помоћи? добри су нам када се поносимо са њима, добри су јер промовишу здрав живот и тимски рад? виде се "тимски играчи", сви ви који сте негативно оценили овај позив... довољни сте сами себи а остали нека се сналазе како знају и умеју. Људи вас позивају на пар сати дружења, помоћ која ће засигурно бити од великог значаја али не и то је много - радије ћемо лајковати по фејсбуку и кукакти како није добро и како држава ништа не ваља... Не питај шта држава може да уради за тебе него шта ти можеш да урадиш за државу

Ја ћу бити тамо, узећу слободан дан да обавим још неке ствари па ћу и ово а ви останите кући и хејтујте.
Srbin Odgovori
Nije sto si Cannibal ali stvarno si u pravu.Ona Prozivka koliko se upelsala poslednjih par godina,isto je tako i unakazena sa tim grafitima,skrabotinama i nekim glupim navijackim parolama.Neka svoje stanove i kuce tako isaraju ako toliko vole klub,naravno to niko ne bi uradio.Ona zgrada je blago receno ruglo preko puta Trgoprometa,e pa neka to prvo rese.Sto se tice stadiona,to bi mogla uprava da resi koliko ima mocne privrednike,vlasnike,veze u FSS.Sta moze obican smrtnik i sirotinja,kojih je pun grad da uradi.Da pocupa travu,poprska teren,ne razumem...
Boro Odgovori
Brkate huliganiyam i postene uzorne sportiste koji se bore za svoj prostor. Istina je da sportsko drustvo kao sto je Spartak od svojih talenata koji su ostvarili odredjene rezultate u pecalbi moglo da dobije koji dinar za investicije ali kada tamo nisu cisti racuni i ulagati u privatne dzepove nije bas nesto sto bi oni verovatno zeleli. Ipak pozdravljam ovu akciju jer od nas se ne trazi zidanje stadiona pa cak ni krecenje ili ribanje wc-a. to je nasih sat-dva vremena a kada se skupi masa to zna biti jako efektno.

Nismo prvi put pojeli go*no i radili nesto nelogicno ali pogledajte visi interes i nemojte posle da kukate na druge kada vam se sada pruza prilika da osposobite stadion i budete ponosni na to sto ce klinci pa i mi stariji imati prilike gde da se bave sportom i da gledaju starije primere.
Alex Odgovori
Mi cemo da radimo, grabuljamo, kosimo, kopamo itd. a Arsici ce da se bogate.Svi u familiji su nasli svoju funkciju u ZFK Spartak. Sramota.
Anonima Odgovori
Iz izvora bliskim ŽFK imam informaciju da će u akciji učestvovati i "Arsići" i time dati primer da nikome nije ispod časti. Živi bili pa videli!
sale Odgovori
Bice i kotlic?Nisam jeo kuvano 14 dana!Ako bude masano meso zovite i Karadzica,on je otac fss,koji ca uvek pomoci Spartaku,i subotickoj privredi!
salleuberalless Odgovori
Tole da je hteo fss bi dao pare Spartaku za stadion,kao i drugim gradovima,ali se nije mogao ugraditi!On je smrt subotickog sporta i dzelat suboticke privrede!Ko ga stiti?Pa policija mu cuva kucu,a on u Bg!Sramota sirotinjo!
Spartak institucija Odgovori
Gajba ,knez,Simovis Karadzic se ne mogu dogovoriti oko podele,a Spartak ispasta!A grad nece da ulaze bas zbog navedenih koji gledaju svoju korist,a ne ljubav prema timu!i da napomenem,Spartak je osnovan u Budzinoj kafani 1945. Osnovali su ga zanatlije,radnici,ljubitelji sporta i dali ime Spartak po poginulom Jovanu Mikicu!Spartak je ime i ima popularnost na svim prostorima bivse nam zemlje,i nemojte to urusavati!Plavi golubovi!
Phantom Odgovori
Ne mogu da verujem da i ovde ima "falsifikovanje korisnika"... ljudi, šta vam je? koga branite sa tim komentarima? one koji su ojadili Spartak?
institucija Odgovori
Zasto moguca zloupotreba?Pa to svi znaju,niko nije napadnut!U Blicu je to normalna kritika,sa po 500 komentara,i prepucavanja,a Toleta ne voli niko,ajd dobro,Tole volimo te mi ciji roditelji su izgubili posao u firmama gde su radili!
DR Odgovori
Ne, ne zelim da im pomognem, nadam se da ce se srusiti i stadion i fudbal u Srbiji koji je precenjen,a da me zovu da pomognem oko pozorista, vrlo rado, ili neceg drugog sto je vredno.
bivsi Odgovori
Posto sam nezaposlen zaposlite me da odrzavam stadion !!!
bukin Odgovori
Pridruzujem se apelu ali koliko shvatam nije problem u cupanju korova i sisanju trave. Problem je mnogo veci i radi se o potrebi ozbiljnog renoviranja inekih dogradnji da bi se dobila medjunarodna dozvola. Znaci trebaju nova materijalna ulaganja.
Lazarsu1Long Odgovori
Bruka i sramota kad igrači, navijači i gledaoci moraju da dolaze da održavaju stadion.

Klub nije kriv što huligani šaraju grad grafitima, a samo da vam kažem isti ti huligani će doći da pomognu. Šta ćemo kad imamo policiju, od kojih svaki misli da je Wayat Erp, umesto da pohvata tu klincijadu što šara.
Samo da se podsetimo zimus kada su došli da pomognu u čišćenju snega. Iako su mi smešni Marinci, imam respekt prema njima zbog toga...

Navijam za Partizan otkad znam za sebe, ali isto sam tako i veliki ljubitelj fudbala. Prosto mi je krivo da gledam kako stadion propada dok glavonje sede skrštenih ruku, prosto mi dođe da ih bacim na teren pa da se sa njima igra fudbal umesto lopte, doću na stadion.


I samo da naglasim nisam ni ja u boljoj finansijskoj situaciji od vas, ali otiću, protegnuću noge do stadiona uposlit tamo malo ruke i doć kući.
Срђан ЦЗСУ Odgovori
@Lazarsu1Long

Нећеш бити једини који не навија за Спартак а доћиће да помогне уређење - ја сам ватрени Звездаш и Звезда нема алтеренативу али свима нама је у интересу да гледамо квалитетан фудбал, да нам се пуне стадиони и да у читавом том механизму свако нађе неку корист, од оних који гледају, преко оних који навијају, који раде у организацији утакмице, па све до оних који изграју за наше очи. А ови што воде клубове ће се већ снаћи, не бринем.

Одбаците предрасуде и будите део акције која значи много за Суботицу и њен спорт! Не будите себични, учините нешто за свој град!
Bac Franje Odgovori
Pa dal taj Spartak Zlatibor Voda ima vlasnika??? Pa nek plate lepo ako hoce da imaju klub!
A navijaci umesto da saraju te glupe, gadne i besmislene grafite bolje da su onda otisli da rade dzabe za Spartak Zlatibor Vodu i jos vise obogacuju vlasnika Zlatibor Vode.
Sto se mene tice, rado bih pomogao Subotici ali ne i nekim privatnim firmama. Sad najbolje pa da idemo da radimo jos i dzabe, ajde svi u Sever i da radimo dzabe, posto je Sever skrozz propao, ili u Azotaru. To je sad kao da bi punili dzepove nekomeko je multimilioner, kao da odvajamo novac od ionako male plate pa da dajemo Oliveru Dulicu i njegovoj familiji da se jos vise bogate.
E pa nece moci ove noci!
spartak Odgovori
bukin...treba ga malo doterati a ne doyidati ili nesto slicno da bismo mogli biti domacini kako u domacoj ligi tako i u evropskim takmicenjima
ya trajno sredjivanje treba uloyiti puno para ali to ce vec neko drugi sada treba obeybediti osnovno
Role Odgovori
Ma dajte bre nemojte da se zajebavamo više,šta može pedesetak ljudi da uradi, da čupa korov?Nemojte molim Vas,smejaće vam se ljudi u celoj Srbiji.Neka već neko objasni gde je novac koji je izdvojen iz opštinskog budžeta i onaj koji je dobijen od pokrajine?Falio je još deo od države.Pa dobro ako se nije skupilo za rekonstrukciju kompletmog,da se maltene napravi novi stadion, što se ta sredstva nisu utrošila bar za deo radova,zašto taj Simović od prodaje igrača ne utroši koji dinar? APELUJEM NA GRAĐANE SUBOTICE DA I PORED DOBRE VOLJE I LJUBAVI PREMA SPARTAKU, U SREDU OSTANU KOD KUĆE.Nedozvolite da prave budale od Vas
Svetozar Odgovori
@Role

Ti ostani kući a ja i moji drugari ćemo pomoći koliko možemo - ako treba i brati korive i to je ok.
Mnogo je besposličara koji ne bi ništa da rade a još kritikuju one koji hoće. Pokušajte da zamislite da bi možda druženje sa tim ljudima u sredu možda doneti nova poznanstva i možda neke ponude za posao? svi kukaju da nema posla a niko ne bi radio.
Milica Odgovori
@bukin: U pravu ste da je problem Stadiona mnogo veći od čupanja trave, ali setite se one mudre izreke da najduži put počinje prvim korakom...

@Bac Franje: Niste razumeli. Spartak ZV nema veze sa celom pričom. Poziv upućuje ŽENSKI fudbalski klub koji nema veze sa ZV.

Mnogi komentatori bi trebali pažljivije još jednom da pročitaju apel u kojem se doslovno kaže, pa citiram: "Mislimo da bi bilo tužno da se potroši ijedan dinar za nešto što se može uraditi dobrovoljnim radom. Još je žalosnije posmatrati kako stadion iz dana u dan propada, a sramotno je ne učiniti ništa."

Mene je sramota da ništa ne preduzmem. Dolazim sigurno, ali neću uraniti baš u 8. Radiće se tamo ceo dan :)
centralni bek Odgovori
Ko je meni napravi poslovni prostor a bavim se poslom od kojeg hiljade ljudi ima koristi, Neka sami sebbi naprave stadion, imam zemlju, 70 evra kvadrat prodaću im, imaju tri odsto diskonta, oni sau poreski obvezunici za transakciju, plaćanje na dinarski račun. Imaju paara jer evo prodaju golmana a malo im je da dobiju 00 hilada evra, kažu da dolazi boplja ponuda.
ko hoće solidarnost neka je traže kod svojih navijača , znači u svom klubu. ne idemo svi u istu crkvu , ne volimo svi isti sporet . Neka naprave akcionarsko društvo, zadrugu, ortačko društvo, neka se organizuju a ime i tradiciju neka vrate Gradu Subotici i građanima jer su to oteli, uzurpirali, na silu su sa Horgoša dojahali i uselili se u prostorije i U GRB spartaka. Neka se o tome govori.
bukin Odgovori
@milica.Milice lepotice, slazem se sa vama i prhvatam akciju ali sam hteo da upozorim da je za dobijanje upotrebne licence potrebno izvrsiti korenite izmene koje kostaju.Takodj se slazem da se ta sretstva moraju pronaci na zadovoljstvo svih gradjana.
jova Odgovori
Zasto su ovi komentari moguca zloupotreba??? Sve sto su oni naveli je 120% tacno, i to svi znaju...kada bi svi oni dali po 10e od onog sto u pokrali stadion bi bio u punom sjaju i ne bi bilo potrebe za ovim laznim marketingom kako jadni i siroti nemaju para za obnovu stadiona!

Znate sta gospodo SAMI STE KRIVI sto je doslo do ovoga raspada stadiona jer ste sve pare stavljali sebi u dzep za stanove, kola, korupciju, umesto da ste ulagali u VAS stadion! Necu da idem na stadion! Necu volim SPARTAK ali mi se srce cepa kada vidim sta ste uradili od svega!!!! Bagro LOPOVSKA!!!!
Leila Odgovori
Neko je već napisao a ja ću ponoviti - ŽFK i FK nisu isti klub niti imaju iste vlasnike ili finansijere. Ono što se dešava svih ovih godina sa muškom ekipom nema nikakve veze sa ženama, a jeste da dele stadion ali to ne znači da imaju istog "vlasnika". Istina je da će se ovom akcijom pomoći i FK pa ako vam je to problem onda bolje nemojte doći sa vašom negativnom energijom. Ljudi koji su se organizovali očekuju da obave posao, hejteri mogu da ostanu kući!
gari Odgovori
Mi da čistimo, a "navijači" da nam škrabaju fasade kuća i zgrada posle toga?! Mislim da je vreme da menjamo "navijače" spartaka za normalne koji gledaju fudbal, a ne koji na fudbalskoj utakmici psuju i vređaju! Spreman sam da dođem i čistim stadion samo ako "navijači" očiste prvo grafite sa fasada!
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.