Pregleda: 2248

18 medalja plivača Spartaka na OP Srbije u Beogradu

20.07.2015. u 12:01h
Tokom proteklog vikenda na bazenu "Gale Muškatirović" u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo Srbije u plivanju za kadete, juniore i seniore. Na takmičenju je učestvovalo 326 plivača iz 40 klubova. Boje Spartaka su branile 2 plivačice i 7 plivača. Uspeh je bio zapažen, osvojeno je ukupno 18 medalja (11 zlatnih, 4 srebrne i 3 bronzane) u pojedinačnoj konkurenciji.

Najuspešniji takmičar subotičkog kluba bio je Andrej Barna koji je osvojio ukupno 7 medalja, od čega su čak 4 zlatne u juniorskoj konkurenciji (50, 10 i 200m kraul i 100m delfin), jedna zlatna u apsolutnoj konkurenciji na 50m kraul, srebrna na 100m kraul i bronzana na 200m kraul.

Drugi po uspešnosti je bio Nikola Ratkov koji je u kadetskoj konkurenciji osvojio dve zlatne (400 i 1500m kraul), dve srebrne (200m kraul i 200m mešovito) i bronzanu medalju na 100m kraul.

Filip Hunjadi je osvojio zlatnu medalja u juniorskoj konkurenciji u disciplini 200m delfin i zlatnu medalju u apsolutnoj konkurenciji u istoj disciplini.

Među osvajačima medalja našala se i jedna takmičarka Spartaka. U pitanju je Jovana Đurić koja je u juniorskoj konkurenciji osvojila zlatnu medalju u disciplini 800m kraul i srebrnu na 400m kraul, dok je uapsolutnoj konkurenciji osvojila zlatnu medalju na 800m kraul i bronzanu na 400m kraul.

Pored velikog broja osvojenih medalja za najuspešnijeg takmičara Otvorenog prvenstva Srbije u kategoriji juniora proglašen je Andrej Barna.