Pregleda: 48410
Video

Tamaš Kajdoči juniorski vicešampion Evrope u dizanju tegova

11.12.2016. u 10:22h
Juče je završeno Evropski šampionat u dizanju tegova, na kojem je učestvovala i Srbija, sastavljena većinom od takmičara iz Subotice. Tamaš Kajdoči osvojio je jednu zlatnu i dve srebrne medalje, a ujedno i postao vicešampion Starog kontinenta za 2016. godinu.

Evropsko prvenstvo u dizanju tegova za juniore (U20) i mlađe seniore (U23) održano je od 4. do 10. decembra u gradu Eilat na jugu Izraela, a na njemu je i Srbija imala predstavnike. Iz redova KDT "Spartak" nastupili su Tamaš i Tivadar Kajdoči, Ervin Rožnjik, kao i Boško Miljuš iz Kamen-Inđije.

Poslednjeg dana takmičenja Tamaš Kajdoči osvojio je zlatnu medalju u izbačaju (kategorija +105kg), a tom prilikom ostvario je novi državni rekord u trzaju, izbačaju i biatlonu za juniore i mlađe seniore. Tamaš je u biatlonu u konkurenciji seniora osvojio srebrnu medalju, odnosno drugo mesto, zatim u trzaju (173kg) takođe srebro, u izbačaju (225kg) zlato, i konačno u biatlonu sa 398kg srebro i titulu vicešampiona Evrope.

Ovo je još jedan u nizu velikih uspeha jednog od "šampiona iz suterena".

Od ostalih reprezentativaca Ervin Rožnjik  je zauzeo 7. mesto (u kategoriji 77kg / U23), Tivadar Kajdoči (+105kg / U23) je bio osmi, dok je Boško Miljuš  (62kg / U23) zauzeo 12. mesto.

Kao i proteklih godina ekipu je vodio iskusni trener reprezentacije i KDT "Spartak" Stipan Vert.