Pregleda: 4346

ŽOK "Spartak" u četvrtfinalu Kupa Srbije posle pobede nad ekipom Bora (0:3)

13.11.2013. u 10:34h
Odbojkašice Spartaka očekivano su se plasirale među osam najboljih ekipa u Kup takmičenju za sezonu 2013/14. pošto su sinoć u Boru pobedili isotimenu ekipu maksimalnim rezultatom 0:3 (16:25, 9:25, 23:25), za samo 66 minuta igre.

Spartak je u Boru opravdao ulogu favorita protiv istoimene ekipe. Posle dva ubedljivo dobijena seta Subotičanke su imale mnogo više problema u trećem, ali su ipak sav posao završile za 66 minuta igre. Na ovoj utakmici Doris Radakov je upisala prve poene u zvaničnim takmičenjima u seniorskoj konkurenciji.

Bor – NIS Spartak 0:3
(16:25, 9:25, 23:25)

ŽOK "Spartak": Vukoja, Memisevic, Cveticanin 4, Sredic 12, Vujcin 3, Antanasijevic 3, Medic 5, Mitrovic 9, Matic T. 11, Radakov 4, Oluic 7, Matic D.

Zapisnik sa meča

U drugom meču jučerašnjeg programa Kolubara iz Lazarevca, koja je nedavno iznenadila Spartak u prvenstvenoj utakmici 5. kola, takođe je izborila nastavak takmičenja u Kupu pošto su posle uzbudljivih 5 setova pobedili ekipu Smeč 5. U utakmici koaj se igrala u Kragujevcu viđen je veoma uzbudljiv meč, gde je u duelu dva superligaša Kolubara posle pet setova i preokreta nadigrala domaći Smeč 5. Lazarevčanke su potvrdile da igraju sve bolje, nedavno su stigle i do prvenca u Super ligi na gostovanju u Subotici, a sada su obezbedile i plasman među osam najboljih timova u Kupu.

Smeč 5 – Kolubara 2:3
(25:10, 26:28, 25:16, 17:25, 13:15)

Preostalih šest mečeva osmine finala na programu je danas, a sastaju se: od 17 časova Varadin Vojvodina – Jedinstvo (U), od 19 časova  Jedinstvo (SP) – Železničar, od 19:30h Takovo Zvezda Helios - Partizan Vizura i Futog – Dinamo, dok od 20 časova svoje Kup utakmice odigraće Radnički (Bg) koji će domaćin Crvenoj zvezdi i Radnički (Kg) koji će ugostiti TENT.