Veče srpsko-ruskog prijateljstva
U svečanoj Sali Gimnazije ‘’Svetozar Marković” sinoć je održano Veče srpsko- ruskog prijateljstva. Ujedno je proslavljena i petogodišnjica postojanja Društva srpsko- ruskog prijateljstva u Subotici.
Gosti večeri bili su učenici i profesori srednje škole 113 iz Moskve, predstavnici Ruske škole pri Ambasadi Rusije kao i članovi Srpsko-ruskih društava iz Vrbasa, Kule i Bečeja.
Od 1998. godine više od 150 đaka i profesora subotičke Gimnazije boravilo je u Moskvi sa profesorkom ruskog jezika, Jelenom Vetro. Međutim, ovo je prvi put da učenici i profesori iz Moskve borave u Subotici.
Tokom nedelju dana, oni su pored Subotice posetili Beograd i Novi Sad.
Postavljeno pre 16 godina i 1 mesec
0
2774
Komentari