Pregleda: 2590

Važna pobeda odbojkaša Spartaka protiv Jedinstva (1:3)

01.12.2013. u 09:59h
Izvor: Wiener Städtische liga
Odbojkaši Spartaka izborili su se za vrlo važnu pobedu u derbiju začelja Super lige pošto su sinoć u Staroj Pazovi pobedili ekipu Jedinstva sa 1:3. Najefikasniji u subotičkoj ekipi bi je Kecman sa 23 postignuta poena. Ovom pobedom MOK "Spartak" prekinuo je crni niz od 6 poraza i sada ima bilans od dve pobede i 5 poraza, uz onaj poraz koji je značio kraj takmičenja u Kupu.

U najvažnijem meču u dosadašnjem toku sezone Spartak iz Subotice ostvario je pobedu na gostovanju Jedinstvu u Staroj Pazovi, vrednu tri boda i bega sa pozicije koja na kraju vodi u plej-aut.

Odlično je strateg Subotičana Aleksandar Petrović pripremio tim za meč protiv Jedinstva, a fantastične partije pružili su Uroš Kecman (23 poena) i povratnik u tim sa severa Bačke Darko Filipaš (18).

Ubedljivo je Spartak dobio prva dva seta, stekao je tad ogromno samopouzdanje, ali se ni Jedinstvo nije predavalo. Uzvratili su domaći, najviše zahvaljujući Zindoviću i Pajiću i dobili treći set posle velike borbe – 25:23.

Ipak, gosti su posao završili u narednom periodu. Nemanja Stefanović je fantastično razigravao saigrače, koji su bili vrlo precizni u napadu, pa su brzo stekli razliku (16:10),a  nešto kasnije su i slavili vredan trijumf – 25:19.

Jedinstvo – Spartak (Subotica) 1:3
(18:25, 19:25, 25:23, 19:25)

Hala sportova u Staroj Pazovi. Gledalaca: 100. Sudije: Tomislav Popović i Dejan Rogić. Trajanje meča: 93 minuta.

JEDINSTVO: Jovanović 1, Jevtić (libero), Zindović 16, Aničić, Milisavljević 1, Barnak, Radišić 1, Bubulj 6, Pajić 16, Matijašević 6, Vrban 9, Paravinja 3. Trener: Željko Vukelić.

SPARTAK: Crnjanski 13, Jungić, Janačkov 8, Vidakov (libero), Janjić 12, Elezović, Konkolj (libero), Kecman 23, Medić 3, Ilić, Filipaš 18, Stefanović 3. Trener: Aleksandar Petrović.