Komentara: 5
Pregleda: 3072

Vaterpolo: Srbija ubedljiva protiv Rumunije pred punim tribinama SRC "Prozivka"

20.02.2019. u 11:07h
Na bazenu SRC “Prozivka“ juče je odigrana utakmica petog kola grupe D Evrokupa gde su snage odmerile vaterpolo reprezentacije Srbije i Rumunije. Tim selektora Dejana Savića bio je neumoljiv i pred prepunim tribinama slavio rezultatom 13:6, identičnim kao i u prvom meču u Rumuniji.

Subotica je juče bila domaćin vaterpolo duela između seniorskih selekcija Srbije i Rumunije u okviru kvalifikacija za Evrokupu. Naša reprezentacija u podmlađenom sastavu bila je bolja i trijumfovala rezultatom 13:6.

Gosti su imali prvi napad. Nisu ga iskoristili jer je Vančik pogodio stativu. Uzvratili su igrači Srbije i posle nekoliko propuštenih prilika Lukić je doveo Srbiju u vođstvo. Odličnom odbranom domaća selekcija je osujetila svaki pokušaj protivničkog tima, a potom je Mandić povećao na 2:0 prednost Srbije. Smanjili su Rumuni preko Pričese, ali je konačnih 3:1 u prvoj četvrtini postavio Janković.

Druga deonica pripala je  selekciji Srbije. Drašović je povisio na 4:1, potom su bili precizni Mandić i Vučinić. Posle mnogo borbe reprezentacija Rumunije uspeva da postigne drugi gol, međutim Lazić je bio precizan za 7:2 na poluvremenu.

Nastavak utakmice Srbija je rešila u svoju korist. Treća četvrtina pripala je domaćem timuDrašović, Janković, Velikić i Mandić su se pobrinuli da poslednjih osam minuta na semaforu stoji rezultat 11:4 za Srbiju.  U završnici utakmice obe reprezentacije su postigle po dva gola za konačnih 13:6 i radost mnogobrojnih ljubitelja vaterpola u gradu sportova.

- Možemo da budemo zadovoljni jer imamo talentovane igrače sa velikim potencijalom što su oni pokazali na ovoj utakmici protiv Rumunije. Očekuje nas još utakmica u Hrvackoj u okviru poslednjeg kola i tamo ćemo najverovatnije ići u najjačem sastavu – rekao je Dušan Mandić, kapiten Srbije i strelac tri gola u duelu sa Rumunijom.

Srbija je, uz Hrvatsku iz naše grupe, već obezbedila željeni cilj i plasman na završni turnir F8  ovogodišnjeg Evrokupa. U poslednjem kolu upravo će snage odmeriti dve najbolje plasirane ekipe, Srbije i Hrvatske, tako da će taj duel nositi epitet prestiža.

Srbija – Rumunija 13:6 (3:1, 4:1, 4:2, 2:2)

Srbija: Pijetlović, Mandić 3, Tankosić, Radović, Lazić 1, Tomić, Drašović 2, Lukić 2, Janković 2, Vučinić 1, Stojanović 1, Velkić 1, Dobozanov.

Rumunija: Tic Marius, Vančik, Gergelji, George 2, Fulea, Georgesku 2, Priotesa 1, Dragomiresku 1, Kalin, Oanta, Sabo, Antipa, Abrudan.

Po okončanju utakmice Davor Štefanek, predsednik Sportskog saveza Srbije, uručio je plaketu kapitenu Srbije  Dušanu Mandiću kao najboljem akteru ovog duela. Krcate tribine pozdravile su šampione planete, ekipu koja je osvojila sve što se može osvojiti u reprezentativnoj konkurenciji. Među onima koji su ih gledali sa psoebnim poštovanjem su mladi vaterpolisti Spartaka i Spartak-Prozivke koji su bili specijalni gosti na meču.

Vaterpolo: Srbija - Rumunija Vaterpolo: Srbija - Rumunija Vaterpolo: Srbija - Rumunija Vaterpolo: Srbija - Rumunija Vaterpolo: Srbija - Rumunija Vaterpolo: Srbija - Rumunija Vaterpolo: Srbija - Rumunija Vaterpolo: Srbija - Rumunija