Usevi se obradovali padavinama
07.05.2007. u 16:34h
0
1757
Kiša koja je proteklog vikenda pala u našoj Opštini obradovala je poljoprivrednike i donekle ublažila posledice suše na njivama. Prema podacima Agrozavoda u Tavankutu, Ljutovu i Bajmoku, palo je oko 45 litara kiše po kvadratnom metru, a u Žedniku i Đurđinu oko 76 litara. Padavine su pogodovale svim usevima, ali je jedan deo prinosa kod strnih žita i pored toga nepovratno izgubljen, jer je kiša nedostajala u periodu kada se na biljkama formirao klas.
Postavljeno pre 19 godina i 1 mesec
0
1757
Komentari