Pregleda: 1631

Ultramaratonci Paligo Palusa nastupili na trkama u Mađarskoj i Italiji

05.05.2015. u 11:00h
Trkači Ultramaratonskog kluba "Paligo Palus" proteklog meseca nastupili su na dve međunarodne trke - u Mađarskoj gde su učestvovala dva takmičara, dok je u Italiji nastupio jedan.

Dragana Tabaković i Igor Vojnić Zelić učestvovali su 26. aprila na trci u mađarskom gradu Šarvar gde je održana trka na 6, 12 i 24 časa što je ujedno bilo i državno prvenstvo Mađarske na 24h.

Subotičani su učestvovali na 12 časovnoj trci. Dragana je trku završila sa pretrčanih 101,145 km što je bilo dovoljno za 4. mesto u apsolutnoj ženskoj konkurenciji i za 2. mesto u njenoj starosnoj kategoriji. Igor Vojnić Zelić je trku završio na 5. mestu u apsolutnoj kategoriji a zauzeo je drugo mesto u starosnoj kategoriji sa istrčanih 115,330km.

Igor Vojnić Zelić je pre Šarvara početkom aprila učestvovao i na Svetskom prvenstvu u ultramaratonu na 24h održanom u Torinu i tom prilikom ostvario solidan rezultat pretrčavši 197,889 km što je bilo dosta da zauzme 95. mesto u Svetskoj konkurenciji i 71. mesto u konkurenciji Evropskog prvenstva.