Pregleda: 1644

Subotičani sa 13 medalja okončali Prvenstvo Vojvodine

06.09.2021. u 13:34h

Četvrti vikend, ujedno i poslednji takmičarski vikend Prvenstva Vojvodine 2021, koje se održavalo u Adi, Senti i Molu, Severnobački region je, kao i prethodne, uspešno završio. Takmičari iz Subotice su osvojili 13 medalja, a Bačkotopolčani dve.

Muška ekipa JP „Pošte Srbije” - Subotica osvojila je prvo mesto u boćanju. Reprezentacija Grada Subotice (Sanela Korolija i Ivana Kujundžić) u odbojci an pesku u konkurenciji žena domogla se zlatne medalje, kao i Varga Violeta u atletskom troboju za žene do 40 godina.

Atletičari

Mali fudbal (Pošta Srbije)

Troboj

Srebrnim medaljama se okitila ekipa mešovitog para Reprezenatcije grada Subotice (Rideg/Rađenović) u kuglanju, a u pojedinačnim takmičenjima srebro su osvojili Arpad Šinko u atletskom troboju muškarci do 40 god, Vivien Tešić u atletskom troboju žene do 40 godina, Aleksandar Malagurski u atletskoj trci - muškarci preko 40 godina i Edita Trungel Mešter u atletskoj trci za žene preko 40 godina.

Bronzu za Suboticu su osvojili takmičari ekipe JP „Pošte Srbije” - Subotica u malom fudbalu do 40 godina, dok su u pojedinačnim takmičenjima bronzu osvojili Viktorija Rideg u kuglanju u konkurenciji žena, Edita Trungel Mešter u atletskom troboju za žene preko 40 godina, Nenad Grković u atletskoj trci- muškarci preko 40 godina i Silvester Kasiba u atletskom troboju, muškarci preko 40 godina.

Troboj

Boćanje

Odbojka na pesku

Mali fudbal

Takmičari iz Reprezentacije opštine Bačke Topole osvojili su 2. mesto u boćanju i 3. u malom fudbalu u kategoriji preko 40 godina života.