Subotičani piju ispravnu vodu
Za razliku od stanovnika Sombora, Subotičani nemaju problema sa kvalitetom vode za piće u ovim letnjim mesecima.
U Laboratoriji "Vodovoda i kanalizacije" potvrđuju da je voda mikrobiološki ispravna, iako je njena temperatura u cevovodima povećana za dva do tri stepena.
U toku proleća urađena su plansko–preventivna ispiranja mreže, a rade se i dalje po zahtevima građana, dok se voda redovno hloriše, što je uslov da se spreči razmnožavanje bakterija.
Kontrola je pojačana i svakodnevno se ispituju uzorci koji se uzimaju sa oko sedamdeset kontrolnih punktova na sistemu vodosnabdevanja.
Postavljeno pre 11 godina i 10 meseci
20
3985
Komentari