Štab za žetvu prebacuje 400.000 dinara Vatrogasnom savezu Subotice
Štab za žetvu usvojio je juče odluku o prenosu 400.000 dinara na račun Vatrogasnog saveza Subotice.
Kako je naveo član Gradskog veća zadužen za poljoprivredu Šimon Ostrogonac, ova sredstva biće raspoređena za potrebe pet dobrovoljnih vatrogasnih društava u prigradskim naseljima Subotice.
Predsednik Vatrogasnog saveza Subotice Vilmoš Juhas rekao je da su ovo minimalna sredstva koja će ipak dobro doći za poboljšavanje uslova rada dobrovoljnih vatrogasnih društava. Kako je rekao, najveći problemi vezani su za opremu i zastarelu mehanizaciju, te će deo ovih sredstava biti utrošen za te potrebe. On je dodao i da ove godine ni pre ni nakon žetve nije bilo problema sa požarima, kako zbog dobre organizovanosti vatrogasne službe u Gradu tako i zahvaljujući vremenskim prilikama koje nisu stvarale uslove za veliku opasnost od vatre.
Postavljeno pre 11 godina i 9 meseci
1
1899
Komentari