• Pregleda: 6642

Spisak nagrađenih u Kvizu "Čitam i skitam"

Danas u čitaonici Gradske biblioteke Subotica je održana završna svečanost i izvlačenje dobitnika nagrada povodom završetka VII Kviza za podsticanje čitanja “Čitam i skitam”. Sva mesta su bila popunjena i deca su sa nestrpljenjem iščekivala da budu izvučena imena dobitnika.
Spisak nagrađenih u Kvizu "Čitam i skitam"

- Ove godine je najveći broj učesnika i konačno najveći broj nagrada je pred nama i siguran sam da smo postigli izvanredne rezultate. Ove godine je 125 godina od osnivanja naše Gradske biblioteke., tako da koristimo i ovu priliku i ovu našu kampanju da na jedan svečan način obeležimo značajni jubilej, odnosno godišnjicu kada smo mi Subotičani poput ostalih razvijenih gradova dobili jednu dobru i modernu bibiloteku u ono vreme. - Veliko mi je zadovoljstvo što vidim punu čitaonicu. Želim da ovu godinu proslavimo na taj način što ćemo da afirmišemo knjigu i čitanje, što ćemo još više napora da uložimo za sledeću našu kampanju, rekao je direktor biblioteke Dragan Rokvić.

U kvizu je učestvovalo oko 950 učenika osnovnoškolskog uzrasta, a koji su članovi Gradske biblioteke. Oni koji su tačno popunili upitnik su imali priliku da budu izvučeni i dobiju neku od 203 nagrade.

„Čitanje znači novo upoznavanje, novo otkrivanje, pravi doživljaj. Biblioteka je pravo mesto, sedište izvora novih pravih saznanja. Srdačno deci preporučujem da čitaju i skitaju i da ih ta čitalačka avantura prati tokom celog života, da upoznaju bolje svet i naravno sebe, da neguju svoj maternji jezik, da steknu bogatstvo koje je dragoceno. Svet knjiga je jedno prostranstvo i skitajući u pričama to je pravo uživanje, pravi izazov. Svaka knjiga čeka svog čitaoca“, rekla je savetnica gradonačelnika Valerija Agošton Pribila.

Na završnoj svečanosti prisutnu decu, učitelje i roditelje zabavljali su Plesni studio „Larisa“, koji je izveo tri plesne tačke i hor OŠ „Ivan Milutinović“  koji je otpevao himnu kviza „Čitam i skitam“.

Danas se ujedno i obeležava Međunarodni dan knjige za decu. U svetu se obeležava od 1967. godine na dan kada je pre tačno 210 godina rođen Hans Kristijan Andersen, danski književnik, tvorac "Male Sirene", "Ružnog Pačeta" i brojnih drugih blistavih bajki bez kojih odrastanje nije moguće zamisliti.

Spisak nagrađene dece u Kvizu „Čitam i skitam”:

Bicikl (Venera bajk):
Noemi Paceka, 5.r, OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir

Nagradni izlet :
1. Stela Vuković, 4.r, OŠ „Kizur Ištvan”, Subotica
2. Natalija Mališić, 4.r, OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
3. Nemanja Meješ, 3.r, OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
4. Oliver Marton, 2. r, OŠ „Miroslav Antić”, Palić
5. Aleksandar Skočajić, 2.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica
6. Albert Orsag, 4.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
7. David Mačković, 2.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica
8. Anastasija Benčić, 3.r, OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
9. Danijel Varga, 1.r, OŠ „Kizur Ištvan”, Subotica
10. Laslo Gandiš, 4.r, OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir
11. Reka Horvat, 3.r, OŠ „Miroslav Antić”, Palić
12. Marko Konkolj, 7.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica
13. Lucia Mamužić, 3.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
14. Stevan Čegar, 2.r, OŠ „Kizur Ištvan”, Subotica
15. Mihajlo Peinović, 3.r, OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
16. Vivien Bajzak, 3.r, OŠ „Miroslav Antić”, Palić
17. Ana Mišić, 3.r, OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
18. Lucija Ivanković Radaković, 7.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica
19. Viktor Hubai, 7.r, OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir
20. Peter Lazar Bači, 2.r, OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
21. Noel Jenei, 4.r, OŠ „Đuro Salaj”, Subotica
22. Tamara Pap, 5.r, OŠ „Adi Edre“, Mali Iđoš
23. Viktoria Božanin, 3.r, OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
24. Anđela Marodić, 3.r, OŠ „Kizur Ištvan”, Subotica
25. Lorand Farkaš, 2.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
26. Lea Vojnić Purčar, 1.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica
27. Kiti Mesaroš, 3.r, OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
28. David Levaji, 6.r, OŠ „Kizur Ištvan”, Subotica
29. Aleksa Stanković, 1.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
30. Marija Kolar, 4.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
31. Mirjana Saulić, 2.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
32. Ognjen Popović, 2.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
33. Eleonora Terek, 4.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
34. Rahela Šteković, 4.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
35. Dominik Kosegi, 4.r, OŠ „Jovan Mikić”, Subotica

USB memorija (Nordnet):
1. Iva Kujundžić, 2.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
2. Lazarela Vukasović, 5.r, OŠ „Kizur Ištvan”, Subotica

Poklon paket (Koka-kola i Next):
1. Nemanja Kutuzov, 2.r, OŠ „Sveti Sava”, Subotica
2. Ivana Vojnić Tunić, 7.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
3. Staša Stantić, 5.r, OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
4. Ema Katić, 6.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica
5. Dunja Nimčević, 1.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
6. Vedran Županek, 1.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
7. Miljana Pavković, 1.r, OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
8. Luka Milosavljević, 3.r, OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
9. Enike Četvei, 4.r, OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir
10. Radmila Grbović, 2.r, OŠ „Kizur Ištvan”, Subotica
11. Virag Čisar, 2.r, OŠ „Miroslav Antić”, Palić
12. Nikola Guteša, 3.r, OŠ „10. oktobar”, Subotica
13. Petra Savić, OŠ „Kizur Ištvan”, Subotica
14. Milina Vukasović, 2.r, OŠ „Kizur Ištvan”, Subotica
15. Alisa Milovanov, 2.r, OŠ „Kizur Ištvan”, Subotica
16. Lucija Horvacki, 6.r, OŠ „Vladimir Nazor”, Đurđin
17. Jovana Spasenić, 5.r, OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
18. Milica Stanasković, 4.r, OŠ „Kizur Ištvan”, Subotica
19. Erik Koso, 2.r, OŠ „Miroslav Antić”, Palić
20. Mia Heger, 4.r, OŠ „Jovan Mikić”, Subotica

Poklon paket grickalica:
1. Miloš Matković, 1.r, OŠ „Miloš Crnjanski“, Subotica
2. Teodora Blagojević, 1.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica
3. Matija Ivković Ivandekić, 2.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
4. Dunja Pašić, 2.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
5. Filip Penzeš, 2.r, OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
6. Anđela Arbutina, 2.r, OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
7. Maja Rudinski, 7.r, OŠ „Miloš Crnjanski“, Subotica
8. Jelena Šarčević, 2.r, OŠ „Đuro Salaj”, Subotica
9. Marijana Gadzur, 4.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
10. Lujza Sara Bači, 3.r, OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
11. Jovana Marijanušić, 3.r, OŠ „10. oktobar”, Subotica
12. Vanesa Tatalović, 3.r, OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
13. Agota Siveri Mora, 4.r, OŠ „Majšanski put”, Subotica
14. Regina Tochati, 4.r, OŠ „10. oktobar”, Subotica
15. Georgije Kadić, 5.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
16. Ivona Kečenović, 3.r, OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
17. Jelena Vukmanov Šimokov, 4.r, OŠ „Sveti Sava”, Subotica
18. Dušan Vukičević, 3.r, OŠ „Đuro Salaj”, Subotica
19. Nina Medaković, 3.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
20. Jovana Davorija, 5.r, OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok

Mekdonalds obrok:
1. Lana Šimić, 2.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
2. Ana Skenderović, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
3. Dejana Šefer, 3.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
4. Ines Ljepoja, 4.r, OŠ „10. oktobar”, Subotica
5. Petar Huska, 8.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
6. Matea Vujković, 5.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica
7. Veljko Đukić, 4.r, OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
8. Deni Čupak, 3.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
9. Dajana Brajković, 6.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
10. Marko Ušumović, 6.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica

Poklon paket (Jevro kom):
1. Leonard Penzeš, 4.r, OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
2. Peter Palašti, 1.r, OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
3. Karolina Romić, 5.r, OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
4. Milica Tikvicki, 3.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
5. Bence Štaus, 4.r, OŠ „Majšanski put”, Subotica
6. Dunja Šimić, 6.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
7. Luka Pajić, 5.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
8. Emil Cvijin, 6.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
9. Petra Palašti, 2.r, OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
10. Jelena Sudarević, 3.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica

Poklon paket slatkiša (Trgopromet):
1. Bojana Čokić, 6.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
2. Nikola Dragišić, 8.r, OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
3. Sumeja Uzairi, 3.r, OŠ „10. oktobar”, Subotica

Vaučer (Pekara Micko):
1. Teodora Jocić, 1.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica
2. Martina Balažević, 5.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
3. Maja Vuković, 7.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
4. Sonja Evinger, 4.r, OŠ „Đuro Salaj”, Subotica
5. Aleksandra Vojnić Purčar, 2.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica

Poklon paket (Papir Komerc):
1. Milena Marčetić, 3.r, OŠ „Miloš Crnjanski”, Subotica
2. Ivan Vuković, 3.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
3. Tamara Fuks, 3.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica
4. Nataša Benčik, 7.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
5. Anđela Ristić, 3.r, OŠ „10. oktobar”, Subotica
6. Milica Dragišić, 4.r, OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik

Poklon paket grickalica (Mođi):
1. Viktoria Pančić, 4.r., OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir
2. Nina Leković, 1.r, OŠ „10. oktobar”, Subotica
3. Aleksije Pelajić, 2.r, OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
4. Dunja Budanović, 6.r, OŠ „Miloš Crnjanski”, Subotica
5. Lea Vuković, 8.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
6. Selmida Kadrija, 2.r, OŠ „Đuro Salaj”, Subotica
7. Relja Mušicki, 4.r, OŠ „Sveti Sava”, Subotica
8. Jovana Vojnić, 8.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
9. Čongor Varga, 4.r, OŠ „Miroslav Antić”, Palić
10. Luka Halas, 3.r, OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Palić

Poklon paket (Nelt):
1. Dona Karan, 5.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica
2. Sara Čegar, 5.r, OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
3. Mila Kolundžić, 8.r, OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
4. Timea Gabor, 7.r, OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir

Autorske šolje (Ružica Miković Žigmanov):
1. Helena Marčetić, 3.r, OŠ „Miloš Crnjanski”, Subotica
2. Helena Roža, 2.r, OŠ „Majšanski put”, Subotica

3D bioskop (Eurocinema):
1. Dunja Mamula, 4.r, OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
2. Ema Mirkov, 1.r, OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
3. Ružica Dulić, 2.r, OŠ „Vladimir Nazor”, Đurđin
4. Milica Marić, 4.r, OŠ „Đuro Salaj”, Subotica
5. Filip Čepela, 1.r, OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
6. Marijan Puhalak, 2.r, OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
7. Danilo Matković, 3.r, OŠ „Majšanski put, Subotica
8. Nikola Mitrić, 4.r, OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
9. Martin Rajković, 2.r, OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
10. Kristian Sili, 6.r, OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok

Dečje pozorište:
1. Beatriks Đetvai, 3.r, OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
2. Ana Vereb, 5.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
3. Taša Babić, 2.r, OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
4. Diana Ezveđ, 1.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
5. Doris Buljovčić, 3.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica
6. Lila Fadi, 1.r, OŠ „10. oktobar”, Subotica
7. Martina Merkovity, 7.r, OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
8. Marija Šarčević, 3.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica
9. Jegon Leko, 3.r, OŠ „10. oktobar”, Subotica
10. David Ivković Ivandekić, 1.r, OŠ „10. oktobar”, Subotica

ZOO vrt:
1. Robert Nemet, 4.r, OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir
2. Noemi Vašarhelji, 2.r, OŠ „Majšanski put”, Subotica
3. Magdalena Anić, 1.r, OŠ „10. oktobar”, Subotica
4. Lucija Ivanković Ivandekić, 5.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
5. Denis Stanculov, 3.r, OŠ „10. oktobar”, Subotica

Majice sa znakom Kviza (Biromarket):
1. Milica Lazarević, 6.r, OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
2. Ana Kerleta, 4.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
3. Dunja Mačković, 5.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
4. Balint Miškolci, 2.r, OŠ „Majšanski put”, Subotica
5. Marko Đukić, 1.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
6. Anđela Škrbić, 3.r, OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
7. Anamarija Kuntić, 4.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica
8. Adam Gurinović, 5.r, OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
9. Tomislav Mačković, 1.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica
10. Mihajlo Vasić, 1.r, OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik

Poklon paket (OTP banka):
1. Elena Momčilović, 5.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
2. Dunja Đedović, 4.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
3. Adam Vereš, 3.r, OŠ „Đuro Salaj”, Subotica
4. Milana Đukić, 6.r, OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
5. Žombor Zaboš, OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir

Knjige:
1. Milica Bjelica, 1.r, OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
2. Doroteja Grubanov, 3.r, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
3. Nikolina Đurić, 4.r, OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
4. Milica Cvijić, 1.r, OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica
5. Miloš Buljić, 4.r, OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
6. Anamaria Juhas, 1.r, OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
7. Aron Kovač, 1.r, OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
8. Anamaria Šlavik, 2.r, OŠ „Miroslav Antić”, Palić
9. Viktoria Pečo, 1.r, OŠ „10. oktobar”, Subotica
10. Adrijen Bartuš, 1.r, OŠ „Kizur Ištvan”, Subotica
11. Marijana Dulić, 8.r, OŠ „Vladimir Nazor”, Đurđin
12. Dunja Vojnić Hajduk, 4.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
13. Ivan Skenderović, 5.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
14. David Šarčević, 2.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica
15. Ivona Stantić, 1.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Mala Bosna

Poklon paket (Apoteka Chumanus):
1. Jelena Jenei, 4.r, OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
2. Viola Hajnal, 1. r, OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok

Poklon paket (Američki kutak):
1. Luka Vuković, 1.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
2. Ana Rukavina, 2.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
3. Katarina Vujić, 3.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
4. Katarina Ivanković Radaković, 4.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica
5. Ivana Vojnić Zelić, 5.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
6. Magdelena Temunović, 6.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
7. Regina Dulić, 7.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica

Poklon paket (Agencija za osiguranje IFC):
1. Fabijan Dulić, 1.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
2. Sara Nađ, 4.r, OŠ „10. oktobar”, Subotica
3. Anđela Ignjatović, 1.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
4. Teodora Paklar, 5.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
5. David Korponaji, 4.r, OŠ „10. oktobar”, Subotica

Poklon paket (Teras):
1. Manuela Crnojević, 8.r, OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
2. Matija Mamužić, 6.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
3. Dejna Nađ Varga, 3.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
4. Andrej Kolar, 1.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut

Poklon paket (Kreatinas):
1. Iva Molnar, 2.r, OŠ „Matko Vuković”, Subotica
2. Petra Benčik, 4.r, OŠ „Matija Gubec”, Tavankut

Izvor: Subotica.com

povezane teme

0

Ova vest još uvek nije komentarisana.