Pregleda: 2116

Rukometaši Spartaka savladali Metaloplastiku (26:27)

09.04.2015. u 00:47h
U drugom kolu plejofa za šampiona Srbije u rukometu večeras su se u Šapcu sastale ekipe Metaloplastike i Spartaka. Posle bolje igre u prvom delu subotička ekipa je u nastavku popustila i uvela meč u neizvesnu završnicu, ali u kojoj je ipak na kraju odnela dva važna boda.

Posle prvog dela Spartak je imao prednost od +4, ali nastavak je doneo mnogo bolju igru domaće ekipe koja je postepeno smanjivala zaostatak, da bi prvo u 42' minutu meča izjednačili, pa dva minuta kasnije i po prvi put na meču poveli (20:19).

Poslednjih desetak minuta meča proteklo je u igri gol za gol, da bi se praktično u poslednjim sekundama meča odlučio pobednik - a to je bila ekipa Spartaka koja je preko Županjca zabeležila prvu pobedu u plejofu i važna dva boda pred okršaj sa ekipom Partizana koji  u naš grad dolazi već u subotu.

Metaloplastika - Spartak Vojput 26:27 (12:16)

U ekipi Spartaka najefikasniji je bio Županjac sa 7 postignutih pogodaka, po šest su postigli Čupić i Lojaničić, Kovačević i Kaltak su postigli po tri, dok su Đekić i Jelić stali na po jednom uspešno realizovanom šutu. Kod domaće ekipe istakao se Obradović sa devet pogodaka, Grujičić je postigao šest, a Stevanović četiri.

U sportskoj hali u Šapcu utakmicu je posmatralo oko 1.300 gledalaca, a posetioci našeg sajta mogli su da prate uživo prenos.