Pregleda: 1890

Rukometaši Spartaka savladali Crvenu zvezdu (28:32)

22.03.2015. u 11:13h
U poslednjem kolu ligaškog dela Super rukometne lige Srbije Spartak je na gostovanju savladao Crvenu zvezdu i u plejof ulazi sa prve pozicije. Bolja igra tokom većeg dela meča omogućila je Spartaku mirniju završnicu i trinaestu ovosezonsku pobedu. Za dva dana sledi revanš polufinala Kupa Srbije, a od 4. aprila počinje plejof.

Pobedom nad Crvenom zvezdom u Beogradu u poslednjem kolu regularnog dela Spartak Vojput je ovaj deo sezone završio na prvom mestu. Subotičani su bili bolji tokom celog susreta i na kraju zasluženo trijumfovali.

Beograđani su poveli golom Matičića u prvom napadu, nakon čega je usledila ubedljiva serija Spartak Vojputa od šest golova u nizu za rezultatski preokret od 1:6 u 9 minutu. Subotičani su nastavili sa dobrom igrom, raspoložen na golu je bio Radulović dok su u napadu uspevali da realizuju bolju igru. Četvrtim golom Jelića prednost na strani Spartak Vojputa iznosila je 4:11, u 15. minutu susreta. Pogotkom Rakocija na odmor se otišlo sa prednošću putara od 13:20.

Ubedljivo vodstvo kao da je uspavalo rukometaše Spartak Vojputa. Domaćini su ozbiljnije ušli u nastavak i polako smanjivali razliku. Uspeli sa beograđani sa 19:24 da se primaknu na gol zaostatka, 23:24 pogotkom Babića u 44. minutu. Rezultatska neizvesnost trajala je par minuta nakon čega su se putari odvojili na 25:29. Spartak Vojputa je kontrolisao igru do kraja susreta i zasluženo slavio.

Crvena zvezda - Spartak Vojput 28:32 (13:20)

Sledi revanš meč polufinala Kupa Srbije, a zatim plejof...

Za dva dana Spartak i Crvena zvezda će ponovo sastati u Beogradu, u revanš meču četvrtfinala Kupa Srbije. Iz prvog duela subotičani imaju prednost od 6 golova. Pobednik će se plasirati na finalni turnir Kupa Srbije, koji će bit odigran početkom maja.

U borbi za titulu šampiona Srbije predstoji plejof mini liga u kojoj će učestvovati 8 ekipa - šest ekipa iz Super lige kojima se priidružuju Radnički i Vojvodina koji su se takmičili u SEHA ligi i zauzeli poslednja dva mesta (Vojvodina 9., Radnički 10.)

Igra se po sistemu svako sa svakim (dvokružno) i biće odigrano ukupno 10 kola. Žrebom koji je održan u četvrtak odlučeno je da Spartak novi redni broj 4. Plejof počinje 4. aprila, a u prvom meču Spartak gostuej ekipi Jugovića.