Pregleda: 2599

Rukometaši Spartaka preko Crvenke u polufinalu Kupa Vojvodine

16.10.2013. u 10:47h
Izvor: Rukometni klub "Spartak Vojput"
Rukometaši Spartak Vojputa plasirali su se u polufinale Kupa Vojvodine pošto su sinoć savladali ekipu Crvenke na njihovom terenu sa 35:27.

Trener subotičana Branislav Zeljković šansu na ovom meču pružio je igračima sa manjom minutažom kako bi se dokazali ali i da odmori nosioce igre pred naredeni prvenstveni meč koji već igraju u subotu 19.10. protiv Morave ne svom parketu.

Domaći su dobro započeli meč i poveli sa 4:1, ubrzo je Spartak Vojput zaigrao bolje i stigao do minimalnog zaostatka 6:5. U 22. minutu subotičani izjednačuju rezultat na 10:10, da bi se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom 14:14. U nastavku superligaš je opravdao ulogu favorita,pojačali su igru u odbrani i već u prvom napadu došli do prve prednosti na utakmici 14:15. Kako je odmicalo drugo pluvreme putari su bili sve sigurniji i preko brzih krila Kaltaka i Janjića povećavali prednost koja je već nakon desetak minuta nastavka bila plus šest 17:23. Do kraja utakmice Spartak Vojput je sigurnom igrom osigurao prolaz u polufinale Kupa Vojvodine.

Crvenka - Spartak Vojput 27:35 (14:14)

Crvenka. Sudije: Radomir Ostojić i Danijel Rajković. Gledalaca: oko 200. Isključenja: Crvenka 6 minuta, Spartak Vojput 8 minuta. Sedmerci: Crvenka 5/4, Spartak Vojput 3/3.

Crvenka: Kukić, Ivić, Čabai, Radonjić, Tunguz, Slavuljica 3, Račić 7, Perović 9, Mirić, Pušica, Đurović 3, Egić 2, Potpara, Karavezić, Kljajić 3, Sunajko.

Spartak Vojput: Vukoslavović, Kosović 4, Pavlović 4, Janjić 5, Kaltak 11, Kovačević 1, Galfi 2, Todorović 2, Matić 1, Cvetković, Distol, Patočkai 1, Jelić, Papić 3, Ćupić 1, Đukanović.