Pregleda: 2396

Rukometaši Spartaka pobedili Jugović (21:19)

08.03.2014. u 22:35h
Rukometaši Spartaka u 19. kolu Superlige posle velike pobede nad Metaloplastikom večeras u Hali sportova pobedili su i ekipu Jugovića sa 21:19 (11:9). Ovo je Spartakova 11. pobeda koja ga je podigla na 4. poziciju na tabeli. Naredni meč Subotičani gostuju u Kostolcu protiv ekipe Rudara.

Rukometaši Spartaka došli su do još jedne vrlo važne pobede, 11. u Superligi, koja je subotički tim podigla za jednu poziciju više, te se sada nalaze na 4. mestu sa 24 poena, odmah iza tria Metaloplastika, Železničar i Crvena zvezda koji imaju po 27 poena.

Domaći rukometaši odlično su započeli meč i poveli sa 4:0 i održavali prednost do poslednjih desetak minuta, a onda su gosti uspeli da pritisnu i iskoriste nekoliko grešaka Spartaka da se približe na samo dva gola prednosti i rezultata 11:9 koliko je bilo na poluvremenu. Na 5 minuta do kraja prvog dela domaće je malo uzdrmalo isključenje Pavlovića koji je dobio direktan crveni karton zbog nesportskog ponašanja.

U nastavku bolji početak su ovaj put imali gosti koji su posle 5-6 minuta prvo izjednačili (12:12), a onda i došli do svoje najveće prednosti (13:15), međutim Spartak se ponovo vratio u igru, izjednačio, poveo i držao gol-dva razlike do samog kraja. Konačan rezultat nakon 60 minuta igre je bio 21:19 za Spartak.

Najefikasniji u ekipi Spartaka bio je Knežević sa 6 postignutih golova, odmah iza njega su bili Distol sa 4 i Čupić sa 3 gola. U ekipi Jugovića po 5 golova postigli su Crnoglavac i Vasić. Važnu ulogu u timu domaćih igrao je golman Cvetković koji je bio odlično raspoložen za igru i odbranio čak 20 pokušaja.

Spartak Vojput: Vukoslavović, Kosović, Pavlović 2, Mitrović 2, Janjić, Knežević 6(4), Kovačević 1, Galfi, Todorović 2, Petin, Cvetković 20 odbrana, Distol 4, Jelić 1, Papić, Ćupić 3, Đukanović -.

Jugović: Dobrijević, Vasić 5(5), Vrgović, Radaković 2, Babić, Spahić 1, Krsmančić 2, Kurteš, Vučićević 2, Crnoglavac 5, Mirosavljev, Pejin, Kolmanov 2, Vitas 12 odbrana, Beloš.

Utakmici u Hali sportova posmatralo je oko 800 gledalaca.