Pregleda: 2486

Rukomet: Bez iznenađenja u Subotici - Partizan siguran protiv Spartaka

28.03.2019. u 12:08h
Spartak je pred prepunom halom pretrpeo poraz od Partizana u 21. kolu Superlige Srbije. Beograđani su slavili rezultatom 27:24.

U derbi meču koji je odlučivao mnogo o plasmanu za kraj ligaškog dela, rukometaši Spartaka poraženi su od Partizana rezultatom 24:27. Gosti su stekli prednost na početku utakmice od tri gola razlike i do kraja držali vođstvo za pobedu kojom su učvrstili četvrtu poziciju.

Poveo je Partizan golom Šotića tek u četvrtom minutu. Izjednačio je Spartak preko Kojadinovića, ali je to bilo i jedino izjednačenje na utakmici. Dobrom odbranom i uz izuzetno raspoložene golmane Beograđani su stekli  od dva gola razlike.  Vodila se velika borba, ali greške domaćih koštale su ih bodova. Gosti su stečenu prednost dobro održavali.

Iako je Spartak uspevao da se približi na gol razlike, nije mogao da dođe do izjednačenja. Činilo se u završnici prvog dela da će ipak uspeti  kada je na semaforu stajao rezultat  10:11, međutim do kraja prvih 30 minuta Beograđani postižu još tri gola, dok su Subotičani samo jednom zatresli mrežu protivnika – 12:14.

I u drugom poluvremenu je nastavljena borba. Neizvesnost je trajala do 42. minuta kada je rezultat bio 19:21. Činilo se da mogu Subotičani bar do boda, ali to Partizan nije dozvolio. Iskoristio je greške domaćina i uz dobru odbranu došao do pobede – 24:27.

Spartak – Partizan 24:27 (12:14)

Spartak: Raković, Peić Tukuljac 1, Rosić, Kolundžić, Šukić 3, Bozoljac, Potpara, Spremo, Kojadinović 7, Pjevalica, Karan 1, I. Petrović 4, S. Petrović 4, Leovac, Stefanović 4, Arđelan.

Partizan: A. Milenković, Bo. Radivijević 1, Banduka 5, Ivanović 2, Milutinović, Radovanović 1, B. Radivojević, Padežanin 2, Minić 2, Nešić, Ilić, Trnavac, V. Milenković 1, Stevanović 6, Mićić 1, Šotić 6.

Po okončanju utakmice proglašen je najbolji igrač, a priznanje je pripalo Mladenu Šotiću iz Partizana.

Do kraja ligaškog dela ostalo je još jedno kolo. Spartak putuje u Kostolac na megdan ekipi Rudara.

Rukomet: Spartak - Partizan Rukomet: Spartak - Partizan Rukomet: Spartak - Partizan Rukomet: Spartak - Partizan Rukomet: Spartak - Partizan Rukomet: Spartak - Partizan Rukomet: Spartak - Partizan Rukomet: Spartak - Partizan