Protestna vožnja poljoprivrednika zbog niskih otkupnih cena
28.08.2013. u 10:55h
35
6215
Protestnom vožnjom kod Fidelinke u Aleksandrovu poljoprivredni proizvođači okupljeni oko Udruženja Poljoprivrednika Subotica, danas od 10 časova izraziće nezadovoljstvo zbog cena pšenice, kukuruza i suncokreta.
Poljoprivrednici sa područja Subotice će se tako pridružiti poljoprivrednicima koji će blokirati uljare u Zrenjaninu i Novoj Crnji i poljoprivrednicima koji će krenuti ka Beogradu, kako bi se zahtevi uručili Vladi Republike Srbije.
Ovim protestom poljoprivrednici žele da ukažu na mnoge probleme u poljoprivredi, a između ostalog da ne mogu da prihvate da cene u Srbiji ne mogu pokriti cenu koštanja proizvodnje ratarskih kultura I insistiraju da cene budu kao u okruženju.
Postavljeno pre 12 godina i 9 meseci
35
6215
Komentari