Komentara: 5
Pregleda: 10611

Program Noći muzeja 2014

14.05.2014. u 07:55h
Izvor: Subotica.com
Tradicionalna 11. Noć muzeja održava se i ove godine u noći između 17. i 18 maja, a Subotičani i svi gosti tog dana će moći da učestvuju i budu deo raznolikog kulturno-umetničkog programa na preko 30 lokacija u gradu. Noć muzeja je manifestacija na kojoj se ne naplaćuje ulaz. Kompletan program možete da pogledate u nastavku.
Program Noći muzeja 2014

XI Noć muzeja biće održana 17. maja 2014. godine u 76 gradova i mesta Srbije, u 362 institucije kulture, sa ukupno 608 dešavanja.

Domaća, srpska, "Noć muzeja" biće deo veće, ali mlađe, Evropske Noći muzeja u kojoj tradicionalno učestvuje više od 40 zemalja i skoro 3.200 muzeja.

PROGRAM

GRADSKI MUZEJ SUBOTICA, Trg Sinagoge 3
(od 18 časova do 2 časa iza ponoći)

Svečano otvaranje kapije u 18 časova

Od 18 časova - Izložbe:

  • Oskar Vojnić (1864-1930) - otvaranje Galerija mađarske likovne umetnosti u Vojvodini (1830-1930);
  • Memento Klara Gereb - izložba grafike K. Gereb, M. Babića, A. G. Balaža, N. Glida,  povodom 70 godina deportacije subotičkih Jevreja;
  • Matijas Haniš kasnobarokni putujući slikar

Od 18 - 24: U pomoć, nestala su nam lica! - igraonica (I sprat)

Od molekula do ćelije (saradnja sa Gimnazijom “Svetozar Marković”) - izložba

  • 20:00 i 22:00 Izdvajanje DNK lanca - radionica
  • 21:00 i 23:00 Od molekula do ćelije - predavanje

18:30-20:30 - Dvorište: Igraonica za decu inspirisana izložbom Memento Klara Gereb

  • 20:30 Izložba dečjih crteža nastalih na igraonici
  • 22:00 Mini koncert učenika Muzičke škole

SUVENIRNICA, Trg slobode 1
(od 18 časova do ponoći)

  • Izložba plakata subotičkog mladog grafičara Čabe Lalića

GRADSKA KUĆA, Trg slobode 1
(od 18 časova do ponoći)

  • Za organizovanu posetu Vidikovcu sastanak je ispred Gradske suvenirnice

MODERNA GALERIJA LIKOVNI SUSRET, Park Ferenca Rajhla 5
(od 18 časova do 2 časa iza ponoći)

  • 18 - 02: Mapiranje nežnosti: umetničko-javna intervencija i nastanak instalacije
  • 19 časova - Put za Evropu: Sa herojima i svedocima - izbor iz kolekcije Oktobarskog salona Kulturnog centra Beograd
  • 21 čas: Vođenje kroz izložbu "Kraj nije početak" autora Spartaka Dulića
  • 22 časa: Koncert sastava Ethnokor
  • 18 - 22 časa: Radionica kolorisanja za decu

GRADSKA BIBLIOTEKA, Cara Dušana 2
(od 18 časova do 2 časa iza ponoći)

Od 18 do 21 čas:

  • Dečje odeljenje: Čitanje bajki
  • Čitalište pod zvezdama
  • Američki kutak: Izložba slika Zore Mahalik - Zare
  • Dvorište: Evergrin muzika

DEČJE POZORIŠTE, Park Ferenca Rajhla 12/a
(od 18 do 22 časa)

  • Od 18 časova: Predstava "Ružno pače" (monodrama bez teksta za uzrast 3+), nakon koje će biti održana radionica za decu

GIMNAZIJA “SVETOZAR MARKOVIĆ”

Pohvala ludosti (Erazmo Roterdamski) - predstava učenika članova istorijske sekcije

  • 21:00 Dečje pozorište, Park Ferenca Rajhla 5  
  • 22:00 Konoba“Tinel”, Huga Badalića 14

POZORIŠTE “DEŽE KOSTOLANJI”, Trg žrtava fašizma 5
(od 18 časova do ponoći)

  • 18:00 Fotografisanje u kostimima
  • 19:30 Ruže - predstava
  • 21:30-22:00 Improvizacije u backstage-u i druga iznenađenja
  • 22:00-23:00 Šetnja u pozorištu

GALERIJA “DR. VINKO PERČIĆ”, Maksima Gorkog 22
(od 18 časova do 1 čas iza ponoći)

  • Izbor iz legata galerije / stalni postav (Stipan Kopilović, Jelena Čović, Oláh Sándor, Gustav Matković Almási Gábor...)

ART BIOSKOP “ALEKSANDAR LIFKA”. Trg žrtava fašizma 5
(od 18 časova do 2 časa iza ponoći)

  • 18:30 Centar III i 19:00 Poslednja mladost sa Majmun placa (dokumentarani filmovi portala GradSubotica)
  • 19:30 Three Colours – Blue (Tri boje – plavo) r: Krištof Kislovski (1993)
  • 21:30 Blue Velvet (Plavi somot) r: Dejvid Linč (1986)
  • 22:30 Betty Blue r: Jean-Jacques Beineix (1986)
  • 18:00 Lea Vidaković:The Vast Landscape - porcelain stories (izložba i film)
  • 18:30 Festival Omladina & Medijala – Svet/Okret, muzičko-vizuelni performans
  • 20:00 Izložba fotografija PhotoWalkers Subotica – Snovi
  • 21:00 Koncert Neuroleptic Trio
  • 22:00 Koncert Multietnička atrakcija
  • 24:00 Muzičke improvizacije, Tibor Takač Faki & prijatelji
  • 18:00-02:00 Klub Haustor - subotička muzička scena – DJ Vuk Miletić

SKC “SVETI SAVA”, Trg Republike 16
(od 18 časova do ponoći)

  • Povratak slici - izložba slika Likovne kolonije Kolut Mandić (jubilarni 25. Saziv)

GALERIJA PRVE KOLONIJE NAIVE U TEHNICI SLAME, Marka Oreškovića 3, Tavankut
(od 18 časova do 2 časa iza ponoći)

  • 19:00 Minijature vlastitiosti-otvaranje izložbe
  • 19:30 U susret Svetskom kongresu slame - izložba reprezentativnih slika od slame
  • 20:00 Radionica izrade suvenira, minijatura i slika od slame
  • 20:30 Koncert folklornog ansambla Kolo iz Zagreba
  • 22:00 Pod zvezdama - žurka za sve posetioce.

SINAGOGA I ZAVOD ZA KULTURU VOJVOĐANSKIH JEVREJA, Trg Jakaga i Komora 6
(od 18 časova do 2 časa iza ponoći)

  • 18:00-22:00 Used stones - izložba
  • 18:00-24:00 Open synagogue - Tokom noći kratki filmovi, razgledanje sinagoge, fotografisanje, vodič...
  • 18:00-02:00 I međunarodni festival vina "VinoGrad"

PU “NAŠA RADOST”, Hotel Galleria, Matije Korvina 17
(od 18 do 20 časova)

  • Porodica – to je moja snaga - interaktivna izložba
  • Pajac - naš novi član - kreativna radionica (za decu od 3 - 10 godina)

ŠKOLA ZA LIKOVNU I VIZUELNU UMETNOST “deMEDICI”, Korzo bb
(od 18 časova do ponoći)

  • 19:00 Godišnja izložba polaznika škole
  • 19:00-24:00 Projekcija dugometražnog dokumentarnog filma ART IS LIFE

MEĐUOPŠTINSKI ZAVOD ZA ZAŠTITU SPOMENIKA, Park Ferenca Rajhla 5
(od 21 čas do 1 čas iza ponoći)

  • Projekcija na fasadi Rajhlove palate - Protect me, Save me, Care for me

ZAVOD ZA KULTURU VOJVOĐANSKIH HRVATA, Harambašićeva 14
(od 18 časova do ponoći)

  • Izložba slika iz kolekcije Đure Lončara

KUD ”BUNJEVKA”, Miloša Obilića 6
(od 18 časova do 2 časa iza ponoći)

  • Divojački štafir (devojačka sprema) - stalna postavka
  • Izložba slika i suvenira ANUBuSu
  • 19:00 Ekspresije - izložba slika na otvorenom

MAĐARSKI FOLKLORNI CENTAR U VOJVODINI, Đerđa Dože 17, 19:30-24:00

  • Konkurs i izložba za vezilje IX Polak Margit
  • Grnčarska i tkačka radionica

GRADSKO UDRUŽENJE PENZIONERA - UDRUŽENJE “LUSA”, Save Šumanovića 2
(od 18 časova do ponoći)

  • Slike u tehnici slame - izložba
  • Upoznajmo slamu kao likovni materijal - obuka i praktični rad sa posetiocima

HKC “BUNJEVAČKO KOLO”, Preradovićeva 4
(od 18 časova do ponoći)

  • Prolećna izložba slika Likovne kolonije “Bunarić”
  • Stari zanati, šling i narodna nošnja - izložba

KATOLIČKO DRUŠTVO “IVAN ANTUNOVIĆ”, Trg Svete Terezije 3

  • 20:00 Koncert horova i orgulja u Katedrali Svete Terezije Avilske

UDRUŽENJE GRAĐANA “SOBA ZA UMETNOST”, Matije Korvina 2
(od 18 časova do ponoći)

Radionice:

  • 18:00-20:00 pust
  • 20:00-22:00 ljuskura i slama
  • 22:00-24:00 reciklaža

Subotica u očima Borka Horvata - izložba fotografija

FONDACIJA ZA OMLADINSKU KULTURU I STVARALAŠTVO “DANILO KIŠ”, Park F. Rajhla 12/a
(od 18 časova do ponoći)

  • Portret umetnika u mladosti - izložba
  • Projekcija muzičkih video spotova autora zastupljenih na kompilacijama Sever Severozapad"Vol. 1, 2 i 3
  • Prodajna izložba umetničkih rukotvorina ArtKvart 5
  • Nastupi mladih subotičkih muzičara ozbiljne i popularne muzike

GERONTOLOŠKI CENTAR, Aleja M. Tita 31
(od 18 do 22 časa)

  • Ispraćaj Subotičkog tramvaja pre 40 godina - izložba fotografija Zlatka Jovanova i Edvarda Kirbusa

UDRUŽENJE BALKANSKIH UMETNIKA, Otvoreni univerzitet Subotica
(od 19 časova do 2 časa iza ponoći)

  • 19:00 Zagrli život - promocija knjige pesama (sala 213)
  • 21:00 Tolerancijom umetnosti kroz kulturu - izložba umetničkih radova (Mala galerija)

OKUD “MLADOST”, Harambašićeva 4
(od 18 časova do ponoći)

  • 20:00 Folklor i narodni orkestar - koncert

BIFE “MAJO”, Đure Đakovića bb
(od 18 časova do 2  časa iza ponoći)

  • Izložba slika subotičkog slikara Milana Anđelića

KAFE BOOMBAR, Age Mamužića 2
(od 18 časova do 2 časa iza ponoći)

  • 20:30 One Wall of Shadows - otvaranje izložbe fotografija Virag Molnar-Čikoš
  • 6 Hours Set - DJ Timy

CAFE GRUNF, Nušićeva 1
(od 18 časova do 2 časa iza ponoći)

  • 20:00 Kružnica - otvaranje izložbe slika Sanje Stojilković
  • 21:00 Koncert grupe Hton

KAFE BAR “SLONČEK”, Aleja M. Tita 13
(od 18 časova do 2 časa iza ponoći)

  • Cinema eye
  • Unplugged bands
  • DJ Bjanko & VJ

CLASH CLUB, Majšanski put 20
(od 18 časova do 2 časa iza ponoći)

  • Insomnia galery - izložba strip radova, slika i crteža
  • 22:00 Koncert dua Margina


* Svi programi tokom noći muzeja su besplatni.
* Više detalja možete pronaći na zvaničnom sajtu manifestacije "Noć muzeja".

Izvor: Subotica.com
Postavljeno pre 6 godina i 4 meseca
Komentara: 5
Pregleda: 10611
Povezane vesti
Povezana dešavanja
Povezane teme
gerontološki centar subotica Naša Radost Subotica Subotičko Dečje pozorište Art Bioskop Lifka Međuopštinski zavod za zaštitu spomenika noć muzeja noć muzeja u subotici program noć muzeja galerija dr vinko perčić sinagoga gradska biblioteka gradski muzej skc sveti sava okud mladost gradska kuća likovni susret srpski kulturni centar gimnazija svetozar marković subotička gimnazija dečje pozorište gradska biblioteka subotica subotička sinagoga pozorište kostolanji deže Gradski muzej Subotica Fondacija Danilo Kiš subotica bioskop gradsko udruženje penzionera bunjevačko kolo kud bunjevka pozorište deže kostolanji srpski kulturni centar sveti sava suvenirnica zavod za kulturu vojvođanskih hrvata moderna galerija likovni susret
Komentara
0
Napiši komentar
Pošalji komentar
Dodaj grafički fajl
(do 2 MB)
    Imaš na raspolaganju 1000 karaktera
    Pravila komentarisanja
    Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.