Pregleda: 5037

Preokret fudbalera Spartaka za pobedu protiv BSK

03.11.2012. u 18:32h
Izvor: FK "Spartak"
Fudbaleri Spartak Zlatibor vode došli su do četvrte pobede u nizu, pošto su danas u Subotici opravdali ulogu favorita i savladali ekipu BSK sa 2:1. Subotičani su teško došli do nove pobede pošto su nakon prvih 45. minuta gubili sa 1:0, ali upornost i ofanzivna igra na kraju se ipak isplatila.

Odlično su počeli meč domaćini, ređale su se prilike pred golom BSK. Prvu šansu imali su već u 3. minuti kada je Torbica pronašao Despotovića koji glavom tuče pored gola. U 5. minutu Torbica je izveo drugi korner za Spartak Zlatibor vodu, najviši u skoku bio je Novaković ali glavom sa osam metara tuče iznad gola. Tri minute kasnije golman Borčana srećom sprečava vodstvo domaćih kada je jedna dubinska lopta došla do Novakovića koji iz prve volejom sa desetak metara tuče na gol ali od ozbiljne šanse samo treći korner. Beležimo opasan prodor Adamovića po levoj strani koga u poslednjem trenutku zaustavlja Gegić poslavši loptu u novi korner za Spartak Zlatibor vodu.

Nakon dvadesetak minuta igre splanuo je tempo domaćih, što su iskoristili gosti i počeli da prete. BSK je propustio odličnu priliku u 21. minutu kada je na gol šutirao Bulatović, Aleksić odlično itervenisao, loptu na kratko izbio pred Živkovića koji ni iz drugog pokušaja nije uspeo da je sprovede u mrežu.

Šok na stadionu dogodio se u 40. minutu kada je Puškarić izgubio loptu, poklon iskoristio Živković koji sa par metara matira nemoćnog Aleksića za vodstvo gostiju od 1:0.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena Spartak je bio blizu izjednačenja, kada je Despotović odlično izveo slobodan udarac sa oko 18 metara, lopta je išla tik pored stative ali je golman Kovačević krajnjim naporom izbacuje. Stiče se utisak da lopta u svojoj putanji možda i prešla gol liniju ali sudija pokazuje da se igra nastavi.

U drugo poluvreme domaći kreću znatno agresivnije i sa velikom željom za preokret. Igrao se 60. minut kada je Novaković izbio sam pred gol, ali šutira neprecizno. Na sreću domaćina posle dva minuta Spartak Zlatibor voda stiže do izjednačenja. Puškarić je odlično šutirao sa leve strane golman Borčana uspešno odbranio ali bek Stamenković nespretno interveniše i pogađa svoju mrežu.

Tri minuta kasnije zbog preoštrog starta na Šarcu, Ćesarević dobija drugi žuti karton i ostavlja svoju ekipu da meč nastavi sa igračem manje. Izjednačujući gol dao je krila domaćima koji su krenuli sa sve ozbiljnijim napadima.

U 67. minutu Spartak Zlatibor voda dolazi do vodstva kada je Novaković nesebično pronašao slobodnog Despotovića koji u padu volejom sa oko deset metara neodbranjivo pogađa mrežu. Do kraja utakmice Subotičani su propustili nekoliko izrazitih prilika ali rezultat se više nije menjao.