Postavljena trojezična tabla u MZ Centar III
Juče je obeležen Dan mesne zajednice Centar III. Na svečanosti je na ulaz u objekat postavljena trojezična tabla na nazivom, na jezicima koji su u službenoj upotrebi u Subotici, srpskom, mađarskom i hrvatskom.
Trojezična tabla do sada je postavljena u mesnoj zajednici Palić, gde su i nazivi ulica ispisani na tri jezika. Postavljanje tabli vršiće se postepeno, a Marija Kern Šolja, predsednica Skupštine grada istakla je da je postavljanje trojezičnih tabli veom bitno i značajno za naš grad, imajući u vidu multikulturalnu i multinacionalnu sredinu u kojoj živimo.
Svečanosti povodom Dana mesne zajednice Centar III prisustvovali su predstavnici lokalne samouprave, političkih stranaka, gradskih udruženja i institucija, kao i mnogobrojni građani.
Postavljeno pre 12 godina i 7 meseci
22
6200
Komentari