Pregleda: 2883

Pobeda rukometaša Spartaka protiv Vrbasa (26:21)

05.12.2013. u 10:47h
Izvor: Rukometni klub "Spartak Vojput"
Rukometni klub "Spartak Vojput" vezao je drugu uzastopnu prvenstvenu pobedu. Subotički rukometaši predvođeni trenerom Zeljkovićem bili su ubedljivi u zaostaloj utakmici 11 . kola Super rukometne lige Srbije pošto su savladali Vrbas sa 26:21. Naredni meč imaju već u nedelju.

Vrbas je poveo na utakmici sa 2:0 golovima Perovića i Milića. Pavlović je smanjio na 1:2 da bi Milić novim golom vratio prednost gostiju 1:3. Zaigrao je Spartak Vojput angažovanije u odbrani što je doprinelo da duđu do izjednačenja 4:4, a golom kapitena Papića u 10. minutu prelaze u vodstvo 5:4. Uspešnim odbranama Cvetkovića i brzom igrom u napadu prednost putara je stalno rasla. Golom Kovačevića domaći su poveli 11:6 u 26. minutu. Vrbas je uspeo da postigne tri gola u nizu i primakne se na minus dva, 11:9. Odgovorili su domaći brzim golovima Kovačevića i Jovanovića u samo dvadeset sekundi za13:9. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Delibašić smanjuje na 13:10, rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Razigrao se Patočkai početkom drugog poluvremena, postigao četiri gola zaredom za svoju ekipu i povećao na 17:11. Usledio je gol novajlije Kneževića, desnog beka za visokih 18:11. Čvrstom odbranom i sigurnim intervencijama golmanom Cvetkovićem, koji je upisao dvadeset odbrana u ovom susretu, Spartak Vojput lako je održavao visoku prednost. Četvrtim golom Kneževića domaći su poveli 25:17, četiri minuta pre kraja. Usledilo je tada malo opuštanje što su iskoristili vrbašani i smanjili razliku na minus pet do kraja utakmice 26:21.

Spartak Vojput - Vrbas 26:21 (13:10)

U sledečem kolu Spartak Vojput gostuje u Kragujevcu ekipi Radničkog. Utakmica se igra u nedelju 08. decembra sa početkom od 17h.