Pregleda: 1821

Plivanje: Spartakovi takmičari osvojili 25 medalja na Državnom prvenstvu u Nišu

02.08.2021. u 17:01h
Tokom vikenda u Nišu je održano Letnje prvenstvo Srbije u plivanju za kadete i juniore. Spartakovi takmičari ostvarili su zapažene rezultate i osvojili 25 medalja na Državnom prvenstvu za juniore, kadete i u apsolutnoj konkurenciji.

Boris Boršoš je osvojio četiri medalje u kategoriji kadeta - srebrnu medalju na 400m slobodno,  prvo mesto na 800m slobodno, drugo mesto na 200m slobodno i srebro na 400m mešovito.

Nikola Koltin je osvojiopet medalja -  zlatnu medalju na 200m mix u kategoriji juniora i srebrnu medalju na 200 m mix u apsolutnoj konkurenciji, prvo mesto na 200m prsno u kategoriji juniora, zlato na 50m prsno i prvo mesto na 100m prsno u juniorskoj konkurenciji.

Jovana Đurić je osvojila srebrnu medalju na 400m slobodno, prva mesta na 800m i na 1500m slobodno u apsolutnoj konkurenciji.

Plivanje: Spartakovi takmičari osvojili 25 medalja na Državnom prvenstvu u NišuJelena Kosović je osvojila srebrnu medalju na 100m delfin  stilom i prvo mesto na 200m delfin u kategoriji juniora. Drugo mesto na 200m delfin u  apsolutnoj konkurenciji, drugo mesto na 400m mešovito u kategoriji juniora i treće mesto u apsolutnoj konkurenciji.

Vanja Romić osvojila je bronzu medalju na 400m slobodno,  treće mesto na 800m slobodno i drugo mesto na 400m mešovito u kategoriji mlađih juniora.

Matija Rađenović je osvojio zlatnu medalju na 200mix u kategoriji mlađih juniora.

Anja Zubelić je osvojila bronzu na 200m mix, drugo mesto na 200m prsno,  treće mesto na 50 m prsno i prvo mesto na 100m prsno u kategoriji juniora.