Pregleda: 523

Plivanje: Spartak prvi na međunarodnom “Uskršnjem mitingu” u Novom Sadu

24.04.2024. u 08:48h
Proteklog vikenda u organizaciji Plivačkog kluba Vojvodina održan je 25. „Uskršnji međunarodni plivački miting” gde se nadmetalo 338 takmičara iz 18 klubova iz Srbije i Slovenije. Spartak je nastupao sa 39 plivača i plivačica koji su ostvarili izvanredne rezultate osvojivši 28 medalja u individualnoj konkurenciji, dve u konkurenciji štafeta i tako zauzeli prvo mesto u ekipnom plasmanu.

Za najbolje takmičare u svojim uzrasnim kategorijama proglašeni su Sara Stipić i Darko Rakić, dok je Nikolas Martin pobednik memorjalne trke u disciplini 100 m delfin.

U individualnoj konkurenciji medalje su osvojili: Darko Rakić - zlatna medalja na 100m leđno i 200m mešovito i srebrna na 100m kraul, Oleg Baćović - zlatna medalja na 100m prsno, Nikolas Martin - zlatna medalja na 100m delfin i srebrna na 200m mešovito, Sara Stipić - zlatna medalja na 100m kraul, 100m leđno i 200m mešovito, Luca Helena Kovač - zlatna medalja na 100m kraul, srebrna na 200m mešovito i bronzana na 100m delfin, Jelena Zelić - zlatna medalja na 50m leđno, srebrna na 50m kraul, 50m delfin i 100m mešovito, Anđelija Dragaš - zlatna medalja na 100m delfin i bronzana na 100m prsno, Filip Horvat - srebrna medalja na 50m prsno, Vojin Vuković - srebrna medalja na 50m delfin, Sara Bojanić - srebrna medalja na 50m leđno, Mia Mihajlović - srebrna medalja na 100m prsno, Vukašin Agović - bronzana medalja na 50m kraul i 50m leđno, Svetozar Nišević - bronzana medalja na 100m leđno, Andrej Molnar Međeri - bronzana medalja na 50m prsno, Luka Babijanović - bronzana medalja na 100m mešovito i Helena Rudinski - bronzana medalja na 50m prsno.

Osvajači medalja u konkurenciji štafeta, 8 x 50m kraul/mešano (4 dečaka i 4 devojčice):

Zlatnu medalju osvojila je ekipa u sastavu: Vukašin Agović, Filip Horvat, Jelena Zelić, Lorena Šimić, Oleg Baćović, Darko Rakić, Luca Helena Kovač i Sara Stipić.

Bronzu su osvojili u sastavu: Andrej Molnar Međeri, Veljko Ivković, Sara Bojanić, Sara Belenzada, Svetozar Nišević, Nikolas Martin, Nađa Bedeković i Olja Mihajlović.

Spartak su na ovom takmičenju predvodili treneri Milan Jovanović, Vladan Konjević i Mark Kinanga.