Pregleda: 545

Plivanje: Spartak osvojio devet medalja na Prvenstvu Srbije

19.03.2024. u 14:13h
U Beogradu je za dane vikenda održano Prvenstva Srbije u plivanju u juniorskoj i apsolutnoj kategoriji gde su se takmičari Spartaka okitili sa devet medalja.

U jakoj konkurenciji gde se nadmetalo 368 plivača iz 38 klubova Spartak je u pojedinačnoj konkurenciji osvojio devet medalja, od toga jednu zlatnu, tri srebrne i pet bronzanih.

Leon Ujvari na 200m mešovito u kategoriji mlađih juniora osvojio je zlato, a u istoj kategoriji  Aleksa Ristić okitio se bronzom na 200m kraul I na 50m prsno Igor Kermendi osvojio je bronzu. U konkurenciji starijih juniora Vanja Romić se okitila sa dve bronzane na 50m i 100m prsno, Boris Boršoš na 800m i 200m kraul  osvojio je dve srebrne medalje, a  David Farkaš srebrnu na 50m prsno i bronzanu na 100m prsno.