Pregleda: 1080

Plivanje: Sedamnaest medalja za Spartak na Prvenstvu Srbije, Barna potvrdio normu za Svetsko prvenstvo

07.12.2022. u 11:52h
Spartak osvojio 17 medalja na Prvenstvu Srbije, Rađenović upisao novi nacionalni rekord, Barna u Americi potvrdio normu za Svetski šampionat

Na Prvenstvu za juniore i u apsolutnoj konkurenciji održanom u Novom Sadu, plivači Spartaka osvojili su 17 medalja, a Matija Rađenović je oborio rekord Srbije do 17 godina u disciplini na 200m mešovito, dok je mešovita štafeta 4x100m u sastavu Petra Čajkaš, Nikola Koltin, Anja Zubelić i Matija Rađenović postavila  novi nacionalni rekord.

BARNA POTVRDIO NORMU ZA SP - Dok su se plivači Spartaka nadmetali na prvenstvu Srbije njihov nešto stariji klupski drug Andrej Barna takmičio se na Otvorenom prvenstvu Amerike „Tojota USA Open“ u disciplini 100m kraul i osvojio prvo mesto čime je potvrdio A normu za Svetsko prvenstvo koje će se održati sledeće godine u Japanu.

Na prvenstvu je učestvovalo 300 plivača iz 40 klubova. U jakoj konkurenciji Subotičani su se okitili sa 17 medalja, a Matija Rađenovć je oborio rekord Srbije za muškarce do 17 godina u discilini 200m mešovito sa vremenom 2:01.99 u apsolutnoj  konkurenciji.

Mešovita štafeta 4x100 u sastavu Petra Čajkaš, Nikola Koltin, Anja Zubelić i Matija Rađenović postavila je novi nacionalni rekord u otvorenoj konkurenciji  sa vremenom 4:01.65 u apsolutnoj kategoriji.

Plasman štafeta: Mešovita štafeta 4x100m u apsolutnoj kategoriji osvojila je treće emsto, muška juniorska štafeta 4x50m mešovito osvojila je treće mesto, dok je muška juniorska štafeta 4x50m slobodno zauzela drugo mesto.

Pojedinačni rezultati:

Matija Rađenović okitio se sa pet zlatnih medalja na 200m mešovito apsolutno, 200m mešovito juniori, 50m prsno juniori, 100m prsno juniori i bronzanu na 200m prsno apsolutno. Nikola Koltin osvojio je tri zlatne medalje na 200m prsno apsolutno, 200m prsno juniori, 100m prsno juniori, dve srebrne medalje na 50m prsno juniori i 100m prsno apsolutno i bronzu na 50m prsno apsolutno.

Boris Boršoš okitio se bronzom na 800m slobodno juniori,

Lenka Kozomora osvojila je bronzanu medalju na 200m prsno juniori

Anja Zubelić doplivala je do bronze na 200m prsno apsolutno i srebra na 400m mešovito apsolutno

Danilo Dulić osvojio je bronzu na 100m delfin juniori i srebro na 200m delfin juniori