Pregleda: 5637

Plivači Spartak-Prozivke osvojili 37 medalja na međunarodnom mitingu "Feniks 2016"

22.12.2016. u 12:29h

U organizaciji Plivačkog saveza Srbije i Plivačkog kluba "Feniks" iz Sombora proteklog vikenda u Somboru održan je 11. po redu međunarodni plivački miting "Feniks 2016", na kojem je plivalo oko 250 takmičara iz Srbije i Hrvatske.

Plivački klub “Spartak-Prozivka” učestvovao je sa 14 dečaka i 14 devojčica koji su prema broju osvojenih medalja zauzeli treće mesto u ukupnom plasmanu, iza PK "Novi Sad" i PK "11. april".

Plivači “Spartak-Prozivke” osvojili su 11 zlatnih, 15 srebrnih i 11 bronzanih medalja.

Zlatne medalje su osvojili: Leon Ujvari (50m delfin, 50m leđno i 50m slobodno), Maša Kostić (50m slobodno), Teodora Ždrnja (50 delfin, 50m prsno), Boris Boršoš (50m prsno), Tea Mut (50m leđno), Jelena Grahovac (200m prsno), Dalija Kutić (50m leđno) i Borislav Fermanović (100m prsno).

Srebrne medalje osvojili su: Jovana Ikić (100m slobodno, 200m slobodno), Boris Boršoš (50m delfin, 50m slobodno), Maša Kostić (50m delfin), Luka Dulać (100m delfin, 50m slobodno, 200m delfin), David Farkaš (50m prsno), Jelena Grahovac (100m prsno), Teodora Ždrnja (50m slobodno), Luka Repaš (400m slobodno, 200m slobodno) i Borislav Fermanović (400m slobodno, 200m prsno).

Bronzane medalje su uzeli: Silvia Tot (50m delfin, 50m prsno), Borislav Fermanović (100m delfin), Tamaš Tohati (50m prsno, 50m slobodno), Tea Mut (50m prsno), Nemanja Kutuzov (50m slobodno), Bojan Martić (200m slobodno), Regina Tohati (200m slobodno), Luka Dulać (200m mešovito) i Jelena Grahovac (200m mešovito).

Najbolje performance po bodovima u kategoriji do 8 godina ostvarili su Maša Kostić i Leon Ujvari.