Pregleda: 2278

Plivači iz Subotice osvojili 5 medalja na Prvenstvu osnovnih i srednjih škola

05.12.2013. u 10:39h
Izvor: Plivački klub "Spartak"
Na nedavno održanom Prvenstvu Srbije za osnovce i srednjoškolce učestvovalo je 55 takmičara iz Subotice koji su osvojili ukupno 5 medalja, od od kojih su 3 zlatne i 2 srebrne. Ovom prilikom Novak Savić, član Plivačkog kluba "Spartak" ostvario je novi nacionalni rekord na 50m slobodno.

U utorak, 3. decembra, na bazenskom kompleksu “Gale Muškatirović” u Beogradu održano Prvenstvo osnovnih i srednjih škola Srbije u plivanju, gde je nastupilo preko 600 plivača iz cele Srbije, dok je Grad Suboticu predstavljalo ukupno 55 takmičara.

Takmičari koji su predstavljali Suboticu osvojili su ukupno 5 medalja:

• Savić Novak, 50m slobodno, u kategoriji 5-6 razredi, zauzeo je PRVO mesto, sa novim nacionalnim rekordom 26.90
  • Der Teodora, 50m slobodno, u kategoriji 1-4 razredi, zauzela je PRVO mesto