Komentara: 0
Pregleda: 3101

Overena većina knjižica

13.01.2012. u 16:13h
Izvor: RTV Yueco
Overena većina knjižica

Tri četvrtine zdravstvenih knjižica u Subotici ima važeće markice, što znači da su poslodavci tih radnika uplatili doprinose. Kako je rečeno u fililaji republičkog fonda za zdravstveno osiguranje, od ukupno 63.000 markica koliko je u planu da se podeli, do danas je podeljeno oko 49.000 markica. Za razliku od prošle godine, kada su overavane na 12 meseci, ukoliko je poslodavac izmirio sve obaveze markice u zdravstvenim knjižicama sada važe šest meseci, odnosno tri meseca ukoliko poslodavac nije izmirio sve ranije obaveze.

Po evidenciji u filijali Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje u Subotici, u našem gradu treba da bude podeljeno oko 63.000 markica za zdravstveno osiguranje, a do danas je izdato oko 49.000. Ukoliko je i vaša knjižica među njima, overena je na šest meseci, što je novo – staro pravilo, a ako je overena na tri meseca to znači da Vaš poslodavac nije izmirio sve doprinose iz ranijeg perioda.

I pored toga, potpredsednik Saveza samostalnih sindikata grada Subotice najavljuje da će zatražiti sastanak sa predstavnicima fonda kako bi se uverio da li svi radnici, članovi njihovog sindikata, imaju markice u knjižicama.

Građani i dalje mogu na sajtu RFZO da provere da li im poslodavac uplaćuje doprinose za zdravstveno osiguranje. Taj se podatak dobija jednostavnim ukucavanjem ličnog broja osiguranika na zdravstvenoj knjižici na portalu rzzo.rs, u sekciji “provera uplate doprinosa”.

Izvor: RTV Yueco
Postavljeno pre 13 godina i 11 meseci
Komentara: 0
Pregleda: 3101
Povezane teme

zdravstvena knjižica

Komentara
0
Napiši komentar
Pošalji komentar
Dodaj grafički fajl
(do 20 MB)
    Imaš na raspolaganju 1000 karaktera
    Pravila komentarisanja
    Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.