Pregleda: 1907

Odbojkašice Spartaka napravile istorijski uspeh!

14.01.2010. u 17:12h
Izvor: RTV Yueco

U revanš utakmici Spartak - Vert 3:1.Sobzirom da je prva utakmica u Holandiji završena identičnim rezultatom u korist ekipe Vert po pravilima CEV takmičenja za dalji plasman odlučuje zlatni set u kome su domaće devojke posle velike borbe dobile rezultatom 15:12.

Publika u Hali Sportova uživala je u dobroj odbojkaškoj predstavi.Posle izgubljenog prvog seta 17:25, igračice Spartaka krenule su na sve ili ništa, popravile igru i preokrenule rezultat u svoju korist 25:13, 25:15 i 25:17.U zlatnom setu napeto, kako na terenu tako i na tribinama subotičke Hale sportova.

Posle vođstva od 3:0 za domaće igračice, tim iz Holandije preokreće rezultat osvajanjem četiri uzastopna poena.U završnici seta gošće su imale prednost od 11:8.Taj rezultat dao je još veća krila subotičkoj ekipi koje su napravile seriju od 6:1 i osvojile set rezltatom 15:12 i plasman među 16. najboljih ekipa Evrope u Čelendž kupu.