Komentara: 5
Pregleda: 7727

Odbojkaši Spartaka izborili povratak u Superligu!

18.04.2017. u 21:56h
Odbojkaši Spartaka su se zamenili sa Partizanom. Subotičani će od naredne sezonu u Superligu, a Partizan rang niže. "Golubovi" su sa 3:0 u seriji savladali Partizan!

Poveo je Spartak sa 1:0, Partizan je preokrenuo na 2:1, Spartak izjednačio i ponovo smo se našli u petom setu, ovaj put ulog je bio izuzetan, s tim da za Partizan nije bilo popravnog.

Odlučujući set obe ekipe započele su servis greškama, Spartak je zatim poveo sa 1:3, vrlo brzo je Partizan izjednačio, ali Subotičani nijednog trenutka nisu dozvolili da Beograđani povedu, štaviše pri rezultatu 8:10 "glubovi" su imali 1:3 za 9:12, međutim crno-beli su uzvratili sa četiri poena i poveli 13:12. Svoju seriju prekida sam Partizan servis greškom, pa onda još jedna za 14:14. Trećom greškom Partizana Spartak dolazi do prve meč lopte, a koju je iskoristio četvrtom vezanom greškom protivnika, ovaj put greškom u napadu, za veliko slavlje i veliku pobedu.

Partizan - Spartak 2:3 (21:25, 25:18, 25:20, 21:25, 14:16)

Subotičku ekipu su predvodili Uroš Kecman sa 23 i Nemanja Jungić sa 22 poena, a pratio ih je Vanja Eremić sa 12.

Sa tri pobede u tri meča odbojkaši Spartaka su posle tri sezone vrlo kvalitetnog nastupa u Prvoj ligi sasvim zasluženo izborili priliku da se kroz baraž bore za povratak u elitni rang i to su ove sezone uradili na spektakularan način, pobedivši crno-bele dva puta na njihovom terenu i jednom u Subotici.