Pregleda: 1305

Odbojka (Ž): Spartak savladao Dinamo (3:0)

04.12.2017. u 18:12h
U 8. kolu Superlige za žene Spartak je na domaćem terenu savladao Dinamo sa ubedljivih 3:0. U narednom kolu "golubice" gostuju Crvenoj zvezdi.

Odbojkašice Spartaka bile su sigurne u duelu sa poslednjeplasiranom ekipom elitnog ranga Srbije. Subotičanke su brzo završile posao sa ekipom iz Pančeva i sa 3:0, po setovima 25:14, 25:18, 25:21, uknjižile sigurne bodove i obradovale domaću publiku.

U prvom setu Spartak je poveo sa 4:0, uzvratile su gošće identičnom serijom, ponovo napada Spartak, gošće se drže, rezultata je 9:6, a onda kreće Spartakova serija od 5:0, lomi se protivnik, razlika ide na +11, set se završava ubedljivo u korist "golubica" za 1:0.

Drugi set domaće su počele još odlučnije, povele sa 13:4 i već tada je bilo jasno kuda ide ovaj meč. Strpljivo su odigrale Subotičanke, gradile prednost i rutinski stigle do odlučujućeg poena u setu.

Treći set doneo je dosta bolju igru Dinama, Spartak se ušuškao u komforu sigurnih 2:0, Pančevljanke su to opuštanje iskoristile i ozbiljno pripretile. Pri rezultatu  9:12 za Dinamo, Spartak pravi seriju 11:2 i vodi šest poena razlike (20:14), ali ni to nije slomilo uporne gošće koje su tražile svoju šansu, primakle se na 22:19, ali to je bilo sve što su uspele da izvuku iz ovog meča, izabranice Vladimir Kapriša dodale su gas u završnici i rešile duel sa sigurnih 3:0.

Spartak je poenterski predvodila Rajlić sa 16 poena, dvanaest je dodala Jović, kapiten Sredić je osvojila 11, od kojih je 5 osvojičla blokom. U ekipi Dinama jedina dvocifrena je bila Pavlović (10).

U narednom kolu Subotičanke idu put Beograda, na duel sa Crvenom zvezdom (petak, 18 časova).