Pregleda: 1144

Odbojka (Ž): Spartak posle pet setova do pobede nad Partizanom

05.11.2017. u 19:52h
Posle poraza u Kupu tri dana ranije, odbojkašice Spartaka na istom mestu protiv istog protivnika zabeležile su pobedu. Subotičanke su pobedile Partizan u Beogradu sa 3:2.

Subotičanke su vodile sa 1:0, zatim 2:1, ali na kraju je odluka morala da padne u petom setu. Čak tri seta su rešena na razliku, a upravo peti je bio vrhunac ovog odbojkaškog trilera, posle kojeg su "golubice" slavile 21:19, odnosno 3:2.

Posle većim delom izjednačenog seta činilo se da će Spartak u završnici da ga izgubi, s obzirom da je pri rezultatu 17:19 izgubio narednih šest poena, čime je Partizan došao na korak od osvajanja seta. Bilo je 23:19, ali su Subotičanke serijom 6:1 preokrenule na 24:25, međutim do odlučujućeg poena seta stigle su tek posle 31 poena.

U drugom setu do 4:6 igralo se poen za poen, a onda kreće prva serija Partizana (6:0), uzvraća Spartak (5:0), ponovo Partizan (5:0) za rezultat 15:11. Spartak je pokušavao da drži korak, ali Partizan se lagano odlepljivao, došao do 20:14, a onda nova serija Spartaka (6:0) za poravnanje i najavu još jedne uzbudljive završnice. Do odlučujučeg poena seta ovaj put su prve stigle domaće igračice, iako je Spartak prvi došao do set lopte.

Treći set u prvoj trećini bio je bodovno ujednačen, zatim se Spartak odlepljuje na 8:13, Partizan prilazu na 13:15 ali Subotičanke nisu dale prednost, došle na 17:23, i uz malo poteškoća privele set kraju, za novo vođstvo 1:2

Velika borba viđena je i u četvrtom setu, kao odlična uvertira pred izuzetno uzbudljiv peti set koji je trajao znatno duže od proseka, a na kraju je ipak pripao Subotičankama, koje su tako ubeležile drugu superligašku pobedu.

Partizan - Spartak 2:3 (29:31, 27:25, 22:25, 25:18, 19:21)

Partizan: Stojanović, Trajković 24 (1 blk), Jakšić 9 (7 blk), Georgijeva 17, Tasić, Medarević 2 (1 blk), Spremo 6 (3 blk), Ćirković, Dragutinović, Sejat 204 ( blk), Vujković, Perović 1

Spartak: Jović 22 (1 blk, 3 asa), Rajlić 29 (1 as), Sredić 13 (6 blk, 4 asa), Marić, Ilić, Vučković, Čičić, Prolić 10 (2 asa), Jegdić, Gogić 7 (1 blk, 1 as), Batinić 3, Živanović 8 (2 blk, 3 asa)

Već u petak "golubice" će ugostiti Klek-MD Zrenjanin.