Pregleda: 1429

Odbojka (Ž): Spartak poražen u Rumi od Vizure (3:1)

17.12.2017. u 09:29h
Odbojkašice Sparataka poražene su u Rumi od Vizure u 10. kolu Superlige. Izabranice Vladimira Kapriša dobile su jedan set, koji je okončan na razliku (29:31).

Bolji početak meča imale su domaće igračice, otvorile susret serijom 5:1, "golubice" su stigle na 5:3, ali potera za Vizurom u prvom setu trajala je do sredine seta, do prvog tajmauta (14:11), kad se domaće polako počinju odlepljivati i krupnijim koracima koračati ka odlučujućem poenu seta. Bilo je 19:15, Vizura veže pet poena i koristi treću set loptu za 1:0.

U drugom setu viđeno je mnogo borbe na obe strane. Igračice iz Rume su osvojile prvi set, ali Subotičanke su želele brz povratak u meč i ta energija je i viđena tokom celog seta, koji je na kraju ipak otišao na stranu Spartaka, na razliku. Domaće su vodile veći deo seta, ali u samoj završnici Spartak postepeno sustiže, spašava set loptu Vizure, odvodi set na razliku i tek iz petog pokušaja okončava set za 1:1.

Celokupno gledano najneizvesniji set bio je treći, Vizura je u većem delu bila u prednosti, ali na momente briljirao je i Spartak, ipak od rezultata 21:19 za domaće igrao se poen za poen, a prve do  25. poena su stigle "ajkulice".

Četvrti set više nije imao tu energiju. Potrošile su se obe ekipe, Spartak očigledno više, i Vizura je bez većih uzbuđenja postepeno gradila prednost i lako overila pobedu nad Subotičankama.

Vizura - Spartak 3:1 (25:17, 29:31, 25:23, 25:14)

Vizura: Erić 17, Gajević, Dimić, Lozo 21, Mićunović, Lazović 20, Aleksić 9 (4 blk), Veselinović, Kocić 7 (4 blk), Ćirović, Pejičić, Rodić

Spartak: Jović 20, Rajlić 16 (2 blk), Sredić 7 (1 blk), Marić, Ilić, Vučković, Cičić 4 (2 blk), Prolić 3, Jegdić, Momković, Batinić 2, Živanović 11

Posle 10 odigrani mečeva u sezoni Subotičanke imaju omer od četiri pobede i šest poraza, čime sada drže šestu poziciju. U narednom kolu, 11. po redu, Spartak će ugostiti Železničar iz Lajkovca.