Pregleda: 1511

Odbojka (Ž): Poraz Spartaka od Železničara u Lajkovcu (3:1)

22.10.2017. u 15:26h
Odbojkašice Spartaka upisale su i drugi poraz u sezoni. U subotu i Lajkovcu Železničar je bio uspešniji i vezao dve pobede. U narednom kolu u Suboticu dolazi obrenovački TENT.

"Golubice" nisu uspele da naprave iznenađenje protiv odlične ekipe iz Lajkovca, koja je još jednom pokazala da pretenduje na sam vrh superligaške tabele. Sa druge strane, Subotičanke su se dobro držale u prva tri seta, ali u četvrtom su potpuno izgubile snagu i fokus, te je domaćin lako došao do nova tri boda.

Železničar je poveo sa 5:0, Spartak je stigao na 8:6, ali na prvi tehnički tajmaut odlaze Lajkovčanke sa prednošću od 4 poena. U nastavku viđena je prilično izjednačena borba, igralo se poen za poen, ali domaće nisu dozvolile da im izmakne set koji su kontrolisale čitavim tokom, za vođstvo od 1:0.

U drugom setu druga priča. Spartak je poveo sa 9:1, zatim 12:4, ali Železničar je polagano sustizao i pretio da napravi veliki preokret. "Golubice" su odbijale takve nalete, uspele su da održe zalihu od minimalno četiri poena prednosti, da prelome set i dobiju ga rezultatom 25:20, za 1:1. U ovoj deonici istakle su se Sredić i Rajlić.

Za razliku od prethodna dva seta koja su počela serijama, treći je bio egal bukvalno do poslednjih 5 poena seta. Igrao je Spartak dobro, ali više znanja i spretnosti prikazale su domaće igračice koje su pri rezultatu 22:21 u njihovu korist napravile seriju 3:1 i time ponovo povele u setovima.

Četvrti set bio je rezultatski zanimljiv samo do 11:13 za Spartak, a onda se desio neobjašnjiv pad u igri Subotičanki, Železničar pravi seriju od 5:0, Batinić seče za 16:14 u korist domaće ekipe, ali sa nova četiri poena u nizu Lajkovčanke beže na 20:14. Pokušavao je Spartak da nađe rešenje za raspoloženi napad Železničara, menjao je trener Vladimir Kapriš u finišu ne bi li našao postavu sa najvećom energijom, ali domaća ekipa je poen po poen naslagala do 25-og i time stavila "tačku na i" meča 3. kola Superlige odigranom  u Lajkovcu.

Železničar - Spartak 3:1 (25:20, 20:25, 25:22, 25:17)

Železničar: Spasenić (L), Grujičić, Lazarević, Vasileva 17 (1asa, 2bl), Sušnjarević (L), Pejović, Kutlešić 11 (3asa, 1bl), Andrić 11 (1bl), Gajić 12 (1as, 3bl), Tošić 1, Stanimirović 14 (3asa, 5bl) I Vignjević 2 (1as).

Spartak: Škorić, Rajlić 19 (2as, 1bl), Sredić 7 (2as, 1bl), Marić, Ilić, Vučković, Čičić, Bogdanović, Prolić 9  (2bl), Jegdić (L), Momković, Gogić 7 (1as), Batinić 8 (bl) i Živanović 7 (1as)

U narednom kolu u Suboticu dolazi obrenovački TENT, koji je u grupi četiri ekipe sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem toku sezone.