Pregleda: 892

Odbojka: Spartak poražen u Staroj Pazovi od Jedinstva (3:1)

20.11.2017. u 12:47h
U 6. kolu Superlige u Staroj Pazovi su se sastali Jedinstvo i Spartak. Domaći su pobedili sa 3:1, u većim delom čvrstom meču u kojem su odlučivale nijanse.

Ekipa Igora Žakića nije uspela da iznenadi Jedinstvo i tako pobedom ostavi iza sebe poraz u Požarevcu. Prvi set je protekao u većim delom ujednačenoj borbi za poene, Spartak nije uspeo da povede, ali je pratio Jeidnstvo u stopu. Prelomni momenat seta desio se pri rezultatau 21:19, kada domaći vežu četiri poena, a vrlo brzo i stižu i do udlučujućeg za 1:0 u setovima.

U drugom setu druga priča, Spartak je odlično zaigrao, vodio i po pet poena, ali domći ponovo pritiskaju u završnici, dolazue na 21:20, ali Spartak uzvraća serijom 4:1, a zatim koristi drugu set loptu. Treći set protekao je u dosta boljoj igri domaće ekipe, koja je vodila i sa 8 poena prednosti. Subotičani su uspeli pri kraju da ublaže prednost, ali ne i da spreče da Jeidnstvo ponovo povede u setovima 2:1.

Četvrti set je obilovao rezultatskim uzbuđenjem samo do sredine seta, tada je Spartak vodio sa 13:15, a onda domaći prave neverovatnu seriju od 13:2 i stižu do ubedljivih 25:17.

Jedinstvo (SP) - Spartak 3:1 (25:22, 23:25, 25:20, 25:17)

Spartak: Milović (L), Arsenoski 2, Jungić 16, Veselinović 1, Peić (L), Seizović 2, Eremić 17, Kovačević 7 (5 blk), Rajković, Kecman 6, Tumbas 2, Sinđelić 3